ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Zlé správy pre majiteľov obľúbeného smartfónu od Xiaomi: Android 12 nakoniec nezíska!

Android 12 nemá nakoniec prísť ani do populárneho Redmi Note 9. Zmeny na zozname však prinášajú i dobré správy pre iné modely.

Len včera sme vás informovali o prvej beta verzii so systémom Android 12, ktorá pristála u modelu Mi 11. Dnes však prichádzajú informácie o aktualizovanom zozname podporovaných zariadení, ktorý nepoteší úplne všetkých. Máme však ako dobré, tak i zlé správy. Aktualizovaný zoznam podporovaných zariadení pre nás priniesol známy tím leakerov zo Xiaomiui, ktorý ho uverejnil na sociálnej sieti Twitter. Ste zvedaví, či aj váš model získa aktualizáciu na najnovšiu „dvanástku“? Pozrite sa na to spolu s nami.

Redmi Note 9 aktualizáciu na Android 12 už nezíska

Keď sa pozrieme na starší predbežný zoznam zariadení, ktoré by mohli nový Android získať, model Redmi Note 9 nám svieti medzi zariadeniami, ktoré môžu, no nemusia získať najnovší systém. V najnovšej verzii však táto kolonka zmizla a všetky zariadenia, ktoré ešte nemali istotu či získajú najnovší Android, sa roztriedili do iných skupín.

Lacný, no populárny Redmi Note 9 sa posunul tým horším smerom. Systém Android 12 teda nezíska a verzia Android 11 preň bude poslednou zastávkou. Tým sa nám však zmeny v rebríčku nekončia a máme i dobré správy. Konkrétne pre majiteľov modelu Mi Note 10 Lite.

Na zozname nastali i ďalšie zmeny

Pozitívnou správou je, že zo zatiaľ nerozhodnutých zariadení sa Mi Note 10 Lite posunul do skupiny modelov, ktoré najnovší Android 12 získajú. Pôjde tak už o jeho druhú veľkú aktualizáciu, ktorú majitelia tohto vybaveného smartfónu určite ocenia.

Nakoniec však musíme spomenúť, že začalo interné testovanie najnovšieho Androidu pre modely, akými sú Xiaomi MIX 4, Mi Pad 5 sériu, Redmi Note 8 (2021) a Poco X3 Pro. Beta verzia však pomaly okrem už spomínaného Mi 11 tiež čoskoro príde do modelu Mi 11i a jeho ekvivalentov v iných regiónoch, a taktiež pre Mi 11 Pro spolu s Mi 11 Ultra.

Zoznam podporovaných zariadení pre Android 12 sa nám začína pomaly tvarovať a už nemáme žiadne zariadenie, ktoré by nebolo zaradené do žiadnej kategórie. Upozorňujeme však, že modely sa môžu stále presúvať medzi skupinami.

V ktorej skupine zariadení sa nachádza váš model? A akú verziu Androidu v súčasnosti využívate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close