APLIKÁCIE A HRYNávody

Živé pozadie, ktoré sa mení podľa počasia? Takto si ho nastavíte aj vy!

Pozadie, ktoré sa automaticky aktualizuje spolu s dennou dobou

Existuje niekoľko spôsobov, ktorými si môžete prispôsobiť vzhľad vášho smartfónu. Zmena pozadia patrí k tým najjednoduchším a dnes si môžete vybrať z naozaj širokej škály rôznych tém. Existuje dokonca aj pozadie, ktoré sa bude meniť na základe toho, aká je denná doba, alebo počasie vo vašom meste.

Rozdiel medzi normálnym pozadím a živým pozadím je ten, že živé pozadie sa môže meniť, na rozdiel od statického obrázku. Možno už teraz máte vo vašom zariadení nainštalovaných niekoľko živých pozadí, ktoré prišli predinštalované spolu s ostatným softvérom.

Živé pozadie
Výber pozadia. Zdroj: vosveteit.sk

Ak si chcete zmeniť pozadie, jednoducho podržte prst na domovskej obrazovke a následne stlačte možnosť zmeniť pozadie. V možnostiach sa vám okrem tradičných fotografií či obrázkov zobrazí aj možnosť nastaviť si živé pozadie. Prípadne môžete za týmto účelom využiť aplikáciu Pozadie od spoločnosti Google. Stiahnuť ju môžete pomocou odkazu nižšie.

Wallpapers
Wallpapers
Developer: Google LLC
Price: Free
Živé pozadie
Výber pozadia. Zdroj: vosveteit.sk

Počasie na domovskej obrazovke

Živé pozadia nie sú všetky rovnaké. Niektoré vám budú na obrazovke zobrazovať pohybujúce sa objekty, iné sa budú nakláňať spolu s nakláňaním vášho smartfónu. Na Google Play však môžete nájsť viacero aplikácií, pomocou ktorých si môžete zapnúť živé pozadia. Jednou z nich je  aj aplikácia s názvom Forest Live Wallpaper.

Forest Live Wallpaper
Forest Live Wallpaper
Developer: Kaka
Price: Free+

Ide o jednoduchú aplikáciu, ktorá vám do telefónu prinesie minimalistický les. Tento les sa bude v priebehu času meniť a to nielen na základe dennej doby. Aplikácia môže s vašim povolením zaznamenávať vietor, oblačnosť, sneh, či dážď. Všetky tieto údaje sa premietnu do vzhľadu lesa na vašej domovskej obrazovke. V  rámci nastavení aplikácie kliknite na možnosť Weather Setting a následne na položky ako Wind (vietor), Rain (dážď) a Snow (sneh), kde zvoľte možnosť Auto.  Rovnako si prispôsobte aj interval aktualizácie pozadia, napríklad na každú hodinu (pozn. redakcie: ide o položku Update interval). Následne sa vám bude pozadie automaticky prispôsobovať.

Aplikácia okrem iného ponúka viacero možností ako si prispôsobiť pozadie. Nájsť tu môžete širokú škálu možností, od farby stromov, cez rôzne grafické možnosti, ktoré sa premietnu na celkovom vzhľade pozadia.

Živé pozadia
Vzhľad pozadia. Zdroj: vosveteit.sk

Na druhú stranu, ak si chcete vytvoriť krajinku podľa svojich predstáv, aplikácia vám umožní aj to, len berte do úvahy, že v tom prípade sa počasie aktualizovať nebude.

via How-to Geek

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close