APLIKÁCIE A HRY

Žilinskí vývojári priniesli stavebný denník do vrecka monteriek. Aplikácia Buildo zbiera jedno pozitívne hodnotenie za druhým!

Aplikácia Buildo je schopnou zjednodušiť stavebníkom prácu. Poteší najmä živnostníkov, či menších stavebníkov.

V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu pre stavebníkov Buildo. Nove technológie a informatizácia prenikajú už aj do tradične konzervatívneho stavebníctva. Písanie stavebného denníka alebo dochádzky perom do zošita priamo na stavbe je spôsob evidencie ktorý poznajú celé generácie stavbárov.  Spolu však s novými technologickými postupmi na stavbách, prichádzajú aj nové spôsoby, ako možno digitalizovať časť stavebných dokumentov.

V posledných rokoch s prenikaním moderných technológií do ďalších oblastí života prišiel čas aj digitálnu formu stavebnej evidencie. Prvé pokusy sa objavili už pred niekoľkými desaťročiami vo forme programov pre klasické počítače. Ich evolúcie sú na trhu do dnes. Zväčša sú zamerané na veľké firmy, s veľkým množstvom funkcií. Paradoxne, komplexnosť týchto systémov sa stala zároveň aj ich nevýhodou, hlavne pre menších stavebníkov. Zdĺhavé zadávanie údajov a prílišná zložitosť často nevyvážia prínosy. Rovnako treba povedať, že prax ukázala, že stavbári na stavbe „píšu na papier“ a neskôr nahadzujú údaje do počítača.

Buildo: Aplikácia z 21. storočia pre stavebníkov

Ďalším krokom smerom k jednoduchej forme digitálnej stavebnej evidencie dostupnej pre široké masy užívateľov je aplikácia v mobile. Detailnejšie sa pozrieme na aplikáciu Buildo, ktorá sa snaží odlíšiť od konkurenčných riešení jednoduchosťou a príjemným UX.

Buildo - Construction diary
Buildo - Construction diary
Developer: Team Buildo
Price: Free+

Buildo má viacero pokročilých funkcií (aj keď nie až tak veľa ako systémy odvodené od programov pre klasické počítače), napr. evidencia pracovníkov, strojov a materiálu. Zároveň sa vyhýba prílišnej zložitosti a komplikovaným funkciám. Svojou jednoduchosťou sa pripodobňuje papierovému zošitu. Tento prístup je na prvý pohľad viditeľný v intuitívnom užívateľskom rozhraní. Rôznymi „smart“ funkciami sa snaží užívateľovi zadávanie údajov zjednodušiť tak, aby musel zapisovať čo najmenej dát.

Filozofia aplikácie je postavená okolo denných záznamov známych z klasického stavebného denníka. Užívateľ každý deň pridá záznam, kde vyplní typ prác, dochádzku pracovníkov, použité stroje a množstvo spotrebovaného materiálu. Aplikácia umožňuje s takto zadanými údajmi dalej pracovať.

Dáta je možné exportovať v zvolených oblastiach (napr. celý stavebný denník, iba dochádzka pracovníkov a podobne) v zvolenom okne. Export je možný vo formátoch PDF a Excel.

Buildo_excel report
Zdroj: Buildo

Jednou z výhod aplikácie je, že dáta sú ukladané lokálne v mobilnom telefóne, preto neustály prístup na internet nie je nutnou podmienkou na chod aplikácie. Ide o funkciu, ktorá poteší najmä v prípade stavieb v odľahlých lokalitách, kde signál kolíše. Svoje dáta má užívateľ pod 100% kontrolou a v bezpečí. Dáta z aplikácie  je možné s inými osobami zdieľať v jednoduchej forme prostredníctvom emailu. Pre náročnejších užívateľov je k dispozícii aj synchronizácia dát vo forme tabuliek na Google Drive. Tabuľky je možné zdieľať s inými osobami, ktoré sa vôbec nemusia do aplikácie registrovať ani žiadnym spôsobom prihlasovať.

Buildo_export udajov
Zdroj: Vosveteit

Jedenkrát vidieť je viac ako 100x počuť, hovorí staré príslovie.  Prikladanie fotiek k záznamom je preto veľmi praktickou a využívanou funkciou. Z funkčného hľadiska teda aplikácia disponuje všetkým potrebným. Dokáže plnohodnotne viesť stavebnú evidenciu na menších až stredných projektoch. Je to jednoduchá pomôcka na každodenné použite. Využitie nájde hlavne u menších stavebných firiem, živnostníkov ale aj u hobby staviteľov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close