SpravodajstvoXiaomi

Žiadne spomaľovanie smartfónov u Xiaomi sa nedeje: Problém bol niekde úplne inde!

Xiaomi smartfóny s vlajkovými čipsetmi spoločnosť zámerne nespomaľuje. Prišlo k nedorozumeniu pri použití benchmarkovej aplikácie.

Len pred pár dňami sa začala internetom riešiť správa o tom, že Xiaomi zámerne spomaľuje svoje smartfóny s čipsetmi Snapdragon 865 a Snapdragon 870. Prémiové modely spoločnosti mali dosahovať nižšie rýchlosti pamäte RAM, čo sa malo výrazne podpísať na ich výkone. Majiteľ modelu Mi 10T prišiel s touto správou na verejnosť po tom, čo svoj smartfón vystavil testu v benchmarku. Výsledok ho prekvapil keď zistil, že jeho model dosahuje niekoľkonásobne menšiu rýchlosť od toho, ako by mal. Teraz sa však zdá, že k žiadnemu spomaľovaniu neprichádza. Všetko je teda nakoniec inak, ako sa pôvodne prezentovalo. S vysvetlením prišla komunita Xiaomiui.

Xiaomi svoje smartfóny nespomaľuje

Predtým, než vydáme nejaký finálny verdikt, by sme si svoje informácie mali overiť. To ostatne platí aj o mužovi, ktorý svoj model s označením Mi 10T vystavil benchmarku a ostal prekvapený, aký nízky výsledok mu model priniesol. Problém však nebol v smartfóne ale v spomínanom benchmarku. Pre otestovanie svojho smartfónu využil aplikáciu A1 SD, pričom výsledok bol naozaj nízky. Neskôr sa však rozhodol využiť inú aplikáciu pre otestovanie svojho zariadenia a zdá sa, že všetko je v poriadku. Xiaomi tak svoje smartfóny naozaj nespomaľuje.

Pre otestovanie svojho zariadenia tento muž nakoniec využil Passmark aplikáciu. Zariadenie s pamäťou RAM typu LPDDR5 by malo dosahovať rýchlosť až 4GBPS, pričom pri pôvodnom benchmarku tento model priniesol výsledok len 1.5GBPS. Tento výsledok by určite prekvapil aj nás. Po opravnom testovaní inou aplikáciou sa však ukázalo, že pamäť RAM tohto vydareného kúsku od Xiaomi dosahuje rýchlosť 3.9GBPS. Táto hodnota sa už blíži k uvedenej hodnote pamäte RAM typu LPDDR5, zdá sa teda, že je všetko úplne v poriadku a žiadne spomaľovanie zariadení sa u čínskeho giagnta nedeje.

Pri testovaní smartfónov používajte len overené benchmarky

O benchmarkoch na otestovanie výkonu smartfónu ste už určite počuli. Je ich mnoho a výber je len na nás. Aby sme však neprišli do situácie, aká sa stala pri smartfóne Mi 10T a ostatných modeloch s čipsetmi Snapdragon 865 a Snapdragon 870 od Qualcommu, mali by sme sa spoliehať len na overené benchmarky. Nikdy totiž neviete, akým spôsobom namerajú výkon smartfónu benchmarky, ktoré sú menej známe a môžu v sebe obsahovať rôzne chyby. Aby ste potom opäť neboli prekvapení, aké výsledky nielen Xiaomi smartfóny dosahujú.

Rovnako však treba spomenúť, že tu nejde len o hodnoty v benchmarkoch ale tiež o to, ako svoj smartfón vnímate vy. Pre vás vaše zariadenie môže byť dostatočne výkonné a číselné hodnotenie v nejakom rebríčku pre vás nemusí znamenať vôbec nič. Ak sa však rozhodnete pre zmeranie výkonu vášho Xiaomi, odporúčame vám obrátiť sa na benchmarky, akými je napríklad Geekbench, AnTuTu či 3DMark.

Skúšali ste si niekedy zmerať výkon vášho smartfónu? A ako dopadli výsledky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close