SpravodajstvoWindowsZariadenia

Žena vyhrala $10,000 za nútený systém Windows 10

V súvislosti s aktualizáciou operačného systému Windows na verziu Windows 10, sa prikláňa čoraz väčšie množstvo používateľov.  Rastúce pokusy Microsoftu  o prijatie  ich OS vlastnými aj ďalšími zákazníkmi stále pokračujú. Ale zdá sa, že aktivita tejto spoločnosti zašla príliš ďaleko . Jeden  z ich zákazníkov vzal situáciu  do svojich rúk, keď  celú situáciu postavil pred súd. Nespokojný používateľ  vyhral rozhodnutie proti firme za tvrdenie ako Microsoft nasadil svoj operačný systém.

Seattle Times uvádza, že žena  Teri Goldstein z Kalifornie žaluje Microsoft za najaktuálnejší systém Windows 10. Podľa  jej tvrdení, systém funguje zle a je náchylný k zhadzovaniu.  A v dôsledku komplikácii sú údaje nepoužiteľné aj niekoľko dní. Žena sa pokúšala problémy vyriešiť kontaktovaním zákazníckeho servisu. Neúspešne. Microsoft je povinný ako kompenzáciu za vzniknuté straty zaplatiť žene $10,000.

Microsoft sa  proti prvému  rozsudku odvolal, ale následne minulý mesiac odvolanie stiahol. Hovorca firmy sa pre  Seattle Times vyjadril, že   akékoľvek previnenie popiera.  Dôvodom prečo odvolanie už nie je aktuálne sú podľa neho dodatočné náklady na súdne spory.

 Našťastie Jeden neúspešný spor natrvalo nepoškodí dobré meno Microsoftu, avšak môže spôsobiť kolaps Windowsu 10.

Opakované zmeny pre upgrade Windows 10.

Povinne vykonávať všetky aktualizácie, problémy s UWP a hraním hier zanechalo odpor  u viacerých zákazníkov. Firma Microsoftu odkazuje, že v prípade ťažkostí  sa treba prikloniť k efektívnejšej komunikácii.

V súčasnej dobe Windows 10 Home je  ponúkaný v cene $119, kým cena za Windows 10 Pro sa pohybuje vo výške $119Microsoft neuviedol aký cenový dopad bude mať systém po vypršaní bezplatnej ponuky. V minulosti  ceny upgrade iba pre verzie operačného systému sa pohybovali v rozmedzí $50- $70.

 Microsoft za  závažnejší problém  považuje neschopnosť vybudovať si absolútnu dôveru zo strany užívateľov. Aj napriek tomu,  že neustále poskytuje  aktualizácie softvérového modelu a distribúcie.

Zdroj: extremetech.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close