AppleSpravodajstvo

Zdrojový kód iPhone telefónov bol vypustený interným zamestnancom

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že na populárnej sieti GitHub unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom cestičku k iPhone telefónom. Konkrétne sa jednalo o únik kódu známeho ako iBoot, ktorý zaisťuje bezpečnosť a to tým, že načítava a kontroluje Kernel, že  je podpísaný spoločnosťou Apple.

Najnovší report z Motherboard hovorí, že tento zdrojový kód bol vypustený z spoločnosti jedným z interných zamestnancov. Kód bol následne rozšírený medzi päticu priateľov, ktorí sú súčasťou jailbreak komunity. Celý tento proces prebehol pred viac ako 4 mesiacmi.

Motherboard ďalej píše, že dvaja z pätice nikdy nechceli tento kód šíriť ďalej z obavy právnych následkov, ale aj napriek tomu nie je známe kto z nich škodlivý kód vypustil niekoľko dní dozadu na verejnosť.

Hoci sa o tomto úniku sa hovorí ako o najväčšom v histórii spoločnosti ako aj o najnebezpečnejšom tak spoločnosť Apple tvrdí, že tento „najväčší“ únik nie je ani tak veľkým. Totiž chyby v tejto verzii kódu (iOS 9) boli opravované posledné roky a aktuálne zariadenia nimi nie sú nijak ohrozené.

Zdroj: motherboard.vice.com, úvodný obrázok: pixabay.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close