NávodyXiaomi

Zdá sa vám nadstavba MIUI príliš komplikovaná? Skúste vo vašom Xiaomi zjednodušený režim!

Zjednodušený režim nadstavby MIUI je funkcia, ktorá váš smartfón premení na nepoznanie. Skúste váš model ešte viac zjednodušiť!

Nadstavba MIUI je jednou z najobľúbenejších úprav pre systém Android s množstvom špeciálnych funkcií. Spomeňme si napríklad na extrémny režim vylepšujúci pripojenie WiFi či ultra šetrenie batérie pre niekoľkodňovú výdrž batérie. Všetky tieto funkcie v nadstavbe však nemusia vyhovovať každému a niekomu sa môže smartfón zdať až príliš komplikovaný. Mnoho textu či ikon dokáže nejedného zmiasť, no vedeli ste, že i nadstavba MIUI sa dá zjednodušiť? Slúži k tomu zjednodušený režim smartfónu, ktorý aktivujete jednoducho v nastaveniach vášho zariadenia.

Čo zjednodušený režim je a pre koho je určený?

Zjednodušený režim smartfónu umožňuje spraviť nadstavbu MIUI ešte prehľadnejšou, ako tomu bolo predtým. Táto funkcia upraví rozloženie domovskej obrazovky tak, aby boli ikony väčšie a text smartfónu sa o niečo zväčší. V tomto režime však nejde využiť napríklad menu s aplikáciami a všetky sa budú nachádzať len na domovskej obrazovke vo viacerých kartách. Nedostupných funkcií môže byť však viac.

Táto funkcia s názvom zjednodušený režim je určená najmä pre využívanie smartfónu staršími ľuďmi či deťmi. Jednoduchosť smartfónu odpovedá práve tejto kategórií používateľov smartfónov, no nevylučuje sa, že by ste zjednodušený režim v smartfóne nemohli využívať i vy. Jeho využívanie je naozaj len o osobnej preferencii.

Ako ho aktivovať?

Ako sme už spomínali, aktivácia zjednodušeného režimu je tak jednoduchá, ako jeho využívanie. Nachádza sa priamo v nastaveniach smartfónu a jej spustením si otvoríte brány k ešte jednoduchšiemu využívaniu vášho zariadenia. Pozrite sa, kde ho môžete nájsť.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Špeciálne funkcie
  • Klepnite na Zjednodušený režim
  • Spustite funkciu zjednodušený režim

Veríme, že táto funkcia vám zjednoduší používanie vášho zariadenia a nájdete si spôsob, ako upraviť nadstavbu MIUI podľa seba. Možno práve tento režim v nadstavbe bude dôvodom, prečo nabudúce siahnete po smartfóne od Xiaomi pre svojich starých rodičov či deti a vyskúšate, že smartfón nemusí byť vždy len komplikovaný.

Poznali ste túto funkciu vo vašom smartfóne? A využívate ju? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close