KryptomenySpravodajstvo

Zbavte sa Bitcoinov čo najskôr. Expert hovorí, že ho čaká strmý pád!

Hodnota Bitcoinu údajne padne na 15-tisíc dolárov. Myslí si to známy analytik.

Digitálne zlato, najmä Bitcoin, v posledných mesiacoch a týždňoch zaplnilo plátky viacerých médií. Diskusiu o Bitcoine rozvíril hlavne Elon Musk, ktorý doslova pohol trhom, ako sa mu zachcelo. Začiatkom roka povedal, že Tesla bude akceptovať túto menu, čo sa aj udialo. Neskôr zas oznámil, že pozastavujú platby v tejto mene s dodatkom, že Tesla nebude predávať žiadne Bitcoiny. Ako dôvod pozastavenia možnosti platby pomocou tejto meny za produkty spoločnosti uviedol, že ťažba Bitcoinov je vo všeobecnosti veľká environmentálna záťaž, čo je v rozpore s politikou spoločnosti Tesla. Neskôr časť Bitcoinov predali.

Najnovšie olej do ohňa prilieva známy analytik. Investičný riaditeľ spoločnosti Guggenheim, Scott Minerd, ktorý naznačuje strmý pád Bitcoinu. Ten je už údajne predo dvermi.

Hodnota Bitcoinu padne na svoje dno

Minerd uviedol, že očakáva, že hodnota Bitcoinov poklesne na úroveň 15-tisíc dolárov. To predstavuje aktuálne približne polovicu jeho hodnoty. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

„Skutočné dno, keď sa pozriete na trh, by bolo na úrovni 10 000, viete, to je ale asi trochu extrémne, takže by som povedal 15 000 dolárov,“ povedal Minerd.

To je zhruba o 25 percent menej ako to, čo si myslia iní analytici, čo je pravdepodobné dno Bitcoinu.

Tieto komentáre sú príkladom „ochladenia“ nadšenia z digitálneho zlata. Rovnako treba povedať, že Minerd nie je „hocikto“. Ešte v úvode tohto roka predpovedal v čase divokého rastu hodnoty Bitcoinu, že trh čaká „veľká korekcia“, čo sa aj stalo.

„Myslím si, že hodnota Bitcoinov sa zmenší na 20 000 až 30 000 dolárov, čo by bol 50-percentný pokles, ale zaujímavé na Bitcoinoch je, že sme tieto druhy poklesov už videli,“ uviedol v apríli tohto roka Minerd pre CNBC.

„Strašidelné“ na jeho tvrdeniach je, že skutočne hodnota Bitcoinu poklesla pod 30-tisíc dolárov. Stalo sa tak začiatkom tohto týždňa. Ide tak o prvý pokles pod túto hodnotu od januára tohto roka.

Jeho „katastrofická“ predikcia nie je však založená na vode. Hovorí, že Federálny rezervný systém vyslal signály, že plánuje zrušiť programy nákupu dlhopisov, ktoré začali v priebehu pandémie. To by sa malo odzrkadliť v menšej likvidite, čo sa pretaví v to, že menej ľudí bude schopných meniť aktíva na peniaze, aby mohli nakupovať Bitcoiny. Inými slovami, po Bitcoinoch vo výraznej miere klesne dopyt, čo sa odzrkadlí na jeho cene.

Minered však vo všeobecnosti hovorí, že Bitcon nevidí ako „potápajúcu sa loď“. Predpovedá jej do budúcnosti oveľa väčšiu hodnotu. Aktuálne si však nemyslí, že je vhodné, aby ľudia vkladali peniaze do Bitcoinu. V priebehu nasledujúcich rokoch však očakáva, že trh sa posunie a skonsoliduje.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close