Spravodajstvo

Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným systémom na svete. Na Slovensku a v Česku obsadil 4. priečku

V posledných dňoch sme vám priniesli viacero článkov, v ktorých sme spomínali popularitu nového operačného systému Windows 10, napríklad „Windows 10 si stiahlo za 24 hodín 14 miliónov používateľov“ či „Windows 10 žije, za jednu sekundu si ho v priemere aktivuje 16 ľudí“.

Ošiaľ, ktorý vyvolalo uvoľnenie Windows-u 10 podľa najnovších informácií stále neutícha čo nás veľmi teší. Dokazujú to aj najnovšie štatistiky internetového portálu Statcounter, ktorý sa zameriava na zber dát z internetových stránok a prostredníctvom proxy (pozn. redakcie: proxy server je server počítačovej siete, ktorý umožňuje klientom nepriame pripojenie k inému serveru… zdroj: Wikipedia.org) dokáže zistiť aký operačný systém máte nainštalovaný vo vašom počítači. Na grafoch nižšie môžete vidieť súčasné percentuálne rozdelenie operačných systémov nainštalovaných na počítačoch, ktoré sú pripojené k internetu (prvý graf predstavuje celosvetový trh, druhý graf predstavuje zastúpenie Windows-u 10 v SR a tretí v ČR).

 

statistiky_1 statistiky_2 statistiky_3Zdroj: Statcounter

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close