Windows

Zaspomínajte si na Windows 95, spustíte ho priamo v prehliadači

Windows 95 pre mnohých používateľov je nostalgickou záležitosťou. Je to jeden z prvých operačných systémom, s ktorými sa mohli stretnúť  dnešní tridsiatnici. Mnohí tejto verzii Windowsu dávali prívlastok prvý skutočne komerčný Windows.

Škótsky programátor, 19-ročný Andrea Fauld, sprístupnil na svojej stránke možnosť spustiť Windows 95 priamo v internetovom prehliadači. Ako Windows 95 fyzicky vyzerá v prehliadači si môžete pozrieť nižšie.

Windows 95 v prehliadaci
Zdroj: vlastný

Ak si chcete Windows 95 priamo vo svojom prehliadači vyskúšať, urobíte tak jednoducho kliknutím na tento odkaz, a otvoríte odkaz „START WINDOWS“. Na načítanie samotného systému treba trpezlivo počkať, v závislosti na rýchlosti Vášho pripojenia.

Zmocňuje sa Vás nostalgia?

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close