Windows 10 MobileZariadenia

Zariadenie Andromeda/Surface Phone bude schopné 360 stupňového otočenia obrazoviek. Napovedajú tomu nové API vo Windows 10

O pripravovanom skladacom mobilnom zariadení od Microsoft už toho vieme naozaj dosť, no žiadna informácia zatiaľ nie je 100 percentne potvrdená, keďže Microsoft o tomto zariadení už niekoľko rokov úplne mlčí. V posledných mesiacoch sa na internete ocitli úplne nové informácie, ktoré existenciu zariadenia Andromeda/Surface Phone potvrdzujú. Vo väčšine prípadov sa jedná o informácie získané priamo z operačného systému Windows 10. Podobné „zašifrované“ informácie sa v systéme našli aj pred pár hodinami, kedy známy leaker WalkingCat objavil nové API, v ktorých sa opäť spomína mýtické skladacie zariadenie.

Nové API boli porovnané s predošlou verziou Windowsu

Rozdiel medzi najnovšou zostavou operačného systému Windows 10 17704 a staršou verziou je, že Microsoft prostredníctvom nových API umožňuje otáčanie obrazoviek a aplikácií v súvislosti so samotným natočením obrazoviek na skladacom zariadení. Vďaka tomu môže systém aktívne reagovať na rôzne uhly medzi obrazovkami, vďaka čomu by bolo zaistené dokonalé využitie oboch obrazoviek.

V API sa spomína až 5 možných polôh oboch obrazoviek

V API sa nachádza 5 stavov – uzavretý (obe obrazovky uzatvorené smerom dovnútra), konkávne (otvorené o menej ako 180 stupňov), ploché (otvorené presne so 180 stupňovým uhlom), konvexné (viac ako 180 stupňov) a v poslednom prípade sa jedná o úplné, 360 stupňové otvorenie. V API sa nachádzajú aj zmienky o potencionálnom využití týchto režimov. Najlepším príkladom je zrejme využitie jednej strany zariadenia ako obrazovky, zatiaľ čo druhá poslúži ako virtuálna klávesnica, podobne ako na laptope.

Zdroj: mspoweruser.com

Spomínané zariadenie Andromeda je spoločnosťou Microsoft vyvíjané už niekoľko rokov a zrejme rok 2018 je najlepším rokom na predstavenie takéhoto smartfónu. Svetové technologické veľmoci už taktiež ohlásili vývoj podobných zariadení a Microsoft by sa mal určite aktívne zapojiť o boje na trhu s novou kategóriou zariadení.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Ryan Smalley)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close