fbpx
APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Zapnite si v aplikácii Telefón od Google identifikáciu neznámych čísiel pri telefonátoch

Funkcia umožňuje identifikovať verejné telefóne čísla, ktoré nemáte uložené v smartfóne

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí neznáme telefonáty z neznámych čísiel pravidelne ignorujú? Nuž, môže sa vám to na konci dňa vypomstiť, obzvlášť keď ide o dôležité hovory, v ktorých vám ich adresát chce zdeliť dôležitú informáciu.

Zapnite si identifikáciu neznámych čísiel

Zapnutie identifikácie volajúceho je vcelku šikovná funkcia. V praxi ju môžete oceniť napríklad v prípade, ak vám volá váš doktor, banka a podobne. Jej aktivovanie je pritom veľmi jednoduché. Zvládne to skutočne každý. Ako prvé je potrebné nainštalovať si samotnú funkciu do aplikácie Telefón od spoločnosti Google. Urobíte tak pomocou obchodu Google Play.

Potom postupujete nasledovane. Po otvorení aplikácie Telefón vo vašom zariadení, kliknite na nastavenia (ide o 3 bodky vo vrchnej časti obrazovky). Následne choďte do sekcie „Identifikácia volajúceho a spamu“.

V rámci tejto sekcie zvoľte možnosť „Zobraziť ID volajúceho a spamu“.

Telefon Google_identifikacia volajuceho_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Následne (nie pri všetkých) telefonátoch z čísiel, ktoré nemáte uložené v smartfóne, sa vám bude zobrazovať informácia, kto vám volá. Funkcia funguje aj v našom regióne pričom informácie o volajúcom  aplikácia ťahá z verejne dostupnej databázy. Ide konkrétne o záznamy zo služby Moja firma na Googli. V rámci tejto služby sú na Slovensku registrované tisíce firiem vrátane rôznych organizácií a úradov. Preto ide vcelku o užitočnú funkciu, ktorá má aj reálny prínos pre koncových používateľov.

Zároveň však treba dodať, že na to, aby funkcia korektne pracovala, tak vaše zariadenie bude odosielať informáciu o prichádzajúcom hovory spoločnosti Google. Tu však treba povedať, že spoločnosť tieto dáta neukladá a ani s nimi ďalej nepracuje s výnimkou zobrazenia informácie o tom, kto vám volá.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close