Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Zapnite si nočné videnie vo vybraných telefónoch Huawei a Samsung pomocou tejto aplikácie

Využite Váš ToF snímač naplno

Zatiaľ čo telefóny Samsung a Huawei nedisponujú infračervenou kamerou, tak ako vybrané modely smartfónov OnePlus, tak mnohé z nich majú ToF snímač (Time of Flight), ktorý využíva na snímanie obrazu pulzy svetla, aby vytvoril hĺbkovú mapu Vášho okolia.

Ani Samsung a ani Huawei neponúkajú žiadnu extra aplikáciu, ktorá by tieto údaje poskytovala používateľom. Absenciu takejto aplikácie však nahrádza aplikácia Night Vision / ToF Viewer od vývojára Luboša Vonáska, ktorá práve tieto dáta sprostredkováva. Okrem iného aplikácia dokáže spracovávať údaje aj v úplnej tme, pričom však treba dodať, že ideálne funguje pri aspoň mierne osvetlenom priestore.

Podľa oficiálneho popisu vlastností aplikácia funguje na zariadeniach nižšie:

  • Huawei P30 Pro
  • Honor View 20
  • Samsung Note 10+
  • Samsung S10 5G
  • Samsung S20+

Aplikácia je schopná vykresliť prostredníctvom ToF snímača svoje okolie v rozlíšení 320 × 240. Ako to vyzerá v praxi sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

Aplikáciu si môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie. Zároveň treba dodať, že aplikácia nepotrebuje žiaden root zariadenia, aktivovanie ADB režimu, či iných systémových úprav. Stačí ju stiahnuť a môžete ju používať.

Ak ste sa rozhodli aplikáciu vyskúšať, tak nám dajte nižšie v komentároch vedieť či a ako funguje.

via msp

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close