BezpečnosťSpravodajstvoWindows

„Zamŕza“ Vám počítač alebo evidujete iné problémy? Vo Windows 10 bola objavená nová chyba

Vo Windows 10 bola objavená chyba, ktorá znepríjemňuje mnohým používateľom život

Mnoho používateľov operačného systému Windows 10 začalo v týchto dňoch hlásiť novú a vskutku závažnú chybu, ktorá sa hlavne dotýka hráčov počítačových hier. Ak ste zaznamenali problémy so sekaním, prudkým padaním FPS, či ďalšími problémami s výkonom Vášho počítača, tak problém nemusí byť v samotnom hardwari, ale vo nastaveniach Windowsu. Na tému upozorňuje portál bleepingcomputer.com.

Herný režim, ktorý má zvyšovať výkon, tak robí presný opak

Herný režim je vskutku užitočná funkcia, ktorá priorizuje jednotlivé úlohy pred inými. Využitie má obzvlášť v prípade hier, kedy potláča iné programy bežiace na pozadí a to za účelom, aby čo najviac výpočtovej sily mali hry (funkciu je možné využívať aj pri programoch a podobne) .

Bohužiaľ v posledných dňoch mnoho používateľov hlási problémy s týmto režimom, ktorý pri viacerých hrách robí presný opak. Problémy hlásia napríklad hráči hier ako Call of Duty: Warzone, League of Legends, Destiny 2, Terraria a ďalších. Našťastie sa tento problém netýka všetkých, ale len tých používateľov, ktorí využívajú vo svojich zariadeniach súčiastky spoločností AMD a Nvidia.

Portál píše, že problém sa dotýka napríklad kariet AMD Radeon RX 580, RX 570, RX 480, R9 290, RX 5700 XT, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, 980, 950M a ďalších.

Riešením aktuálneho problému, pokiaľ spoločnosť Microsoft neopraví problém, je dočasné vypnutie tohto režimu. Urobíte tak pomocou cesty Nastavenia > Hranie hier > Herný režim.

Windows 10_herny rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close