Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Zakladateľ spoločnosti Huawei hovorí: „Huawei môže fungovať aj bez USA“

Huawei hovorí, že dokážu fungovať aj bez technológií amerických firiem. Nemajú preto žiadne obavy ohľadne sankcií, ak by zostali v platnosti.

Konflikt medzi spoločnosť Huawei a  americkou vládou trvá už viac ako pol roka a v súčasnosti je len ťažko odhadnúť ako dopadne. Hoci pred pár dňami sa objavili prvé informácie, že by mohlo prísť k  čiastočnému posunu, tak aktuálne je okolo celej situácie hrobové ticho.

Portál HuaweiCentral.com prišiel s  reportom, v ktorom sa odvoláva na rozhovor so zakladateľom spoločnosti Ren Zhengfei, ktorý povedal, že spoločnosť nepotrebuje Ameriku na to, aby prežila alebo fungovala ďalej.

„Bez USA môžeme prežiť veľmi dobre,“ uviedol Ren. „Obchodné rokovania medzi USA a  Čínou nie sú niečím čoho by som obával. “ hovorí Ren Zhegfei, ktorý ďalej dodal: „Nemyslím si, že nás USA odstráni zo zoznamu „entity list“ (pozn. redakcie: entity list je zoznam spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti obchodovania). Môžu nás tam držať aj navždy, bude sa nám dariť aj bez nich.“

S  podobnými slovami prišiel aj William Xu, predseda predstavenstva spoločnosti Huawei, ktorý sa vyjadril na margo sankcií slovami, že aj keby nedostávali dodávky komponentov zo strany USA, tak aj napriek tomu budú rásť.

„Ak Spojené štáty budú môcť spoločnosti Huawei poskytovať americké spoločnosti komponenty, tak ich určite privítame,“ povedal Xu, ďalej dodal: „Ale ak nie, stále budeme schopní udržiavať silný obchodný rast.“

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Huawei aktuálne rokuje zatiaľ s neznámymi spoločnosťami z USA o možnom udelení licencií pre využívanie ich 5G technológie, vďaka čomu by sa teoreticky mohli dostať aj na americký trh, a to aj napriek sankciám. V súčasnosti však Huawei expanduje ako v Ázii, tak aj v  Európe, kde jedna krajina za druhou oznamuje (napríklad Česká republika, Maďarsko, Nemecko,…), že spoločnosti Huawei nebude brániť v podnikateľských aktivitách. V súčasností Huawei hovorí, že produkuje viac ako 5 000 5G staníc mesačne. Do dvoch rokoch ich spoločnosť však chce vyrobiť až 2 milióny.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close