TECHNOLÓGIE

Záhradnícky robot FarmBot posúva domáce záhradkárčenie na úplne iný level

Domáce záhradníctvo nebolo nikdy jednoduchšie. Pozrite sa na tohto záhradníckeho robota od spoločnosti FarmBot, ktorá sa už niekoľko rokov zaoberá automatickým farmárčením a dôkladným staraním sa o rastlinstvo či už na rozsiahlych poliach, alebo domácich záhradách.

Kompletná starostlivosť

Robot s názvom Genesis je určený nie len pre Vášnivých záhradkárov, ale aj pre ľudí, ktorí by radi pestovali svoje vlastné potraviny, no jednoducho na takéto aktivity nemajú čas. Robot sa postará naozaj o všetko a človek sa nemusí starať takmer o nič. Robot je vybavený viacerými senzormi, kamerou a hlavne robotickým ramenom, ktoré sa nachádza na dvoch lištách pozdĺž záhonu. Automatizovaný robot, poháňaný špeciálnym softvérom, dokáže sám zasadiť požadované rastliny zo svojich zásobníkov, sám rastliny polieva, sleduje a z ich okolia odstraňuje burinu. Špeciálny softvér taktiež umožňuje úplne dokonalé rozloženie rastlín v záhone, vďaka čomu sa rastliny nebudú medzi sebou tlačiť alebo si vadiť.

Cenou určite nepoteší, no jeho budúcnosť určite nie je v bežnej domácnosti

Robot Genesis, ako aj jeho väčší brat, sú robotmi určenými do domácnosti, no svojou cenou určite nepotešia. Ich cena začína na úrovni 2600 dolárov, no samozrejme, nie sú to jediné výrobky spoločnosti FarmBot. Ako sme už spomínali vyššie, spoločnosť sa zameriava hlavne na väčšie podniky a farmy, no taktiež sa zameriava aj na technológie budúcnosti, ako „záhradkárčenie“ na iných planétach. Spoločnosť už dlhšiu dobu spolupracuje s NASA a aktívne sa zapája do vývoja prístrojov a technológií, ktoré by ľudstvu dokázali zabezpečiť kvalitnú stravu a potraviny kozmonautom.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Youtube – Futurism)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close