Spravodajstvo

Záhadné drony lietajú každý večer nad hlavami amerických občanov. Nikto nevie odkiaľ prišli a čo je ich cieľom

Ku strojom sa zatiaľ nikto neprihlásil. Na oblohe sa niekedy objaví naraz až 30 neidentifikovaných svetiel

V USA, presnejšie vo východnom Colorade sú každú noc občania svedkami zvláštneho úkazu. Od Vianoc im nad hlavami lietajú gigantické drony, ktoré majú skoro dva metre v priemere. Niekedy sa jednalo až o skupinu 30 strojov.

O záhadnej udalosti informoval ako prvý The Denver Post 23. decembra. Odvtedy sa pozorovania rozšírili na šesť grófstiev naprieč štátmi Colorado a  Nebraska. Šerif z grófstva Phillips, Thomas Elliot netuší, z kade sa mohli stroje nabrať, avšak verí, že má odpovede ohľadom ich letu.

„Lietajú v šachovnicovej formácií a niečo hľadajú. Prehľadajú jeden štvorec, potom prejdú na ďalší,“ vyjadril sa šerif pre The Denver Post.

Predpokladá sa, že drony majú 2-metrové rozpätie krídel a lietajú nad grófstvami Phillips a  Yuma každú noc, už týždeň. Objavuje sa ich vždy najmenej 17. Začnú lietať o 19:00 a končia o 22:00 a ostávajú 300 metrov vo vzduchu.

Záhadné stroje

Federálna administratíva pre letectvo taktiež netuší, odkiaľ drony prišli. K ich vlastníctvu sa neprihlásila žiadna vládna inštitúcia. Vzdušný priestor, v  ktorom stroje lietajú, je relatívne voľný, čiže neexistujú žiadne nariadenia, ktoré by prinútili vlastníka priznať sa. Podľa hlásení však drony nevyzerajú nebezpečne.

Denver post sa rozprával s reklamným fotografom a pilotom Vicom Mossom, ktorý potvrdil, že drony buď niečo hľadajú, alebo mapujú oblasť. Taktiež podotkol, že často sa lieta v noci, kvôli kontrolovaniu plodín. Drony by mohli patriť aj miestnej spoločnosti, ktorá sa zameriava na ich výrobu  a testuje nové technológie.

Medzičasom Moss varuje občanov, aby na drony nestrieľali, nakoľko sú veľmi horľavé. Jedná sa o neutíchajúci požiar, ktorý horí, dokým sa sám neuhasí. Ak by horiaci dron pristál nad ich domov, mohli by o ňho za krátku chvíľu prísť. Úrady čakajú na pristátie jedného z týchto záhadných strojov. V pláne majú odchytiť jeden stroj, aby mohli zistiť, čo sú zač. Taktiež prosia občanov, aby sa im ozvali v prípade, že by zahliadli niekoho, kto vyzerá ako pilot doteraz neidentifikovaných strojov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close