SpravodajstvoXiaomi

Začal s tým Apple a chystá sa pridať nielen Samsung, ale už aj Xiaomi

Hoci si robili posmešky smerom ku spoločnosti Apple, tak aj napriek tomu sa chystajú spraviť to isté

Predstavenie nových smartfónov Apple z produktovej rady iPhone 12 prinieslo okrem nových zariadení aj jeden neduh. Išlo o odstránenie nabíjacieho adaptéru z balenia smartfónu. Samozrejme, konkurencia dlho nečakala, a začala podpichovať amerického giganta. Apple tvrdil, že to robí za účelom, aby chránilo životné prostredie pričom dodalo, že dnes už každý používateľ má nie jeden nabíjací konektor, ale hneď niekoľko.

Konkurencia začalo Apple podpichovať

Spoločnosť Samsung napríklad publikovala niekoľko podobných statusov, ako môžete vidieť nižšie.

Samsung nabijaci adapter_vysmech voci iphone 12
Zdroj: Twitter (Samsung)

Spoločnosť Xiaomi však nijako za Samsungom, či ďalšou konkurenciou nezaostávala. Rovnako si robila z toho srandu. Okrem iného spoločnosť publikovala niekoľko statusov, v ktorých uisťovala, že hoci bude „zelenšou“, tak aj napriek tomu, sa z balenia nevytratí bežný sortiment vrátane nabíjačky. 

Neskôr vyplávali na povrch informácie, že rovnakým smerom uvažuje aj spoločnosť Samsung, že by z balenia pripravovaných smartfónov odstránila nabíjací konektor. Tieto správy odhalil brazílsky telekomunikačný úrad, ANATEL, ktorý certifikoval zariadenia z produktovej rady Galaxy S21 pričom odkryl informáciu, že v balení absentuje nabíjací adaptér.

Už aj Xiaomi?

Najnovšie portál gizmochina.com poukazuje na status spoločnosti Xiaomi na sociálnej sieti Weibo, v rámci ktorého spoločnosť odkryla vonkajší vzhľad balenia smartfónu. V rámci statusu však spoločnosť informovala verejnosť o tom, že zariadenie nebude dodávané s nabíjacím adaptérom.

„Xiaomi Mi 11 je bude oficiálne predstavený s úplne novým obalom, takým ľahkým a tenkým. Za týmto účelom sme urobili dôležité rozhodnutie: V balení Mi 11 sme zrušili pribalenú nabíjačku a reagovali sme tak na výzvu po technológii a ochrane životného prostredia…“

Spoločnosť v rámci publikovaného statusu ďalej spomínala, že dnes už každý má k dispozícii niekoľko nabíjacích adaptérov, a preto sa rozhodli chrániť životné prostredie. Xiaomi ďalej hovorilo o tom, že sú si vedomí toho, že mnoho používateľov sa bude sťažovať, či hnevať. V závere publikovaného statusu spoločnosť povedala, že sa tejto téme bude viac venovať počas plánovanej konferencie, kedy sa chystá predstaviť produktovú radu Mi 11.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close