SpravodajstvoWindows

Za posledný mesiac nerástrol len Windows 10, ale aj 7-sedmička

Net Marker Share prišiel opäť s pravidelným reportom na mesačnej báze, ktorý sa pozerá na zúbok rozšírenosti jednotlivých operačných systémoch skrz počítače.

Podľa najnovších dát hoci sa spomaľuje rozširovanie najnovšieho Windowsu 10, ale aj tak stále rastie. Z dát totiž vyplýva, že Windows 10 podrástol z 25,19% na 25,36%, nerástol však sám. Darilo sa totiž aj Windowsu 7, ktorý okupuje takmer polovicu trhu s 49,42% podielom, pričom minulý mesiac mal trhový podiel 48,41%.

Čo sa týka ostatných operačných systémov, tak tretím najrozšírenejším systémom je Windows 8 a Windows 8.1, pričom Windows XP stále nájdeme na viac ako 7% zariadeniach. V rámci konkurencie najrozšírenejším operačným systémom je Mac OS X 10.12, ktorý pokrýva 3,22% trhu. V závese má za sebou Linux s odstupom niečo málo cez 1%.

Zdroj: vlastný

Celý report si môžete pozrieť na stránkach Net Market Share. Aký OS máte vo svojom PC vy?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close