ANDROIDTECHNOLÓGIE

Za nový smartfón od OnePlus s podporou 5G si zrejme priplatíme

To, že spoločnosť OnePlus aktívne pracuje na novej vlajkovej lodi, nie je žiadnou novinkou. Takmer isté je aj to, že spoločnosť už niekoľko mesiacov pracuje na novom smartfóne s podporou 5G siete, ktorá by sa mala stať štandardom v priebehu nasledujúcich rokov. O pripravovanom smartfóne s podporou 5G sme ale doposiaľ moc nepočuli. Najnovšie zdroje ale odhaľujú, že si za nový OnePlus smartfón s podporou 5G priplatíme stovku navyše.

Odporúčaná cena stúpne o stovku

S informáciami o zvýšenej cenovke nového smartfónu s podporou 5G od spoločnosti OnePlus, prišiel portál Fudzilla. Ten informoval o tom, že spoločnosť OnePlus plánuje zdvihnúť cenu nového 5G smartfónu na 649 dolárov, čo je presne o 100 dolárov viac, ako si OnePlus pýta za aktuálnu vlajkovú loď OnePlus 6T.

Prvé informácie o špecifikáciách smartfónu

Spoločne s uniknutými informáciami sa na svetlo sveta dostali aj prvé informácie o bližších špecifikáciách nového 5G smartfónu od spoločnosti OnePlus. Jeden z prvých svetových 5G smartfónov by mal byť údajne poháňaný zatiaľ nepredstaveným procesorom Snapdragon 855 od Qualcommu, ktorý častejšie vystupuje pod označením Snapdragon 8150. Takmer istou informáciou je aj to, že nový smartfón od OnePlus bude vybavený novým modemom Snapdragon X50, ktorý bude podľa všetkého najpoužívanejším mobilným 5G modemom, aspoň minimálne v roku 2019.

OnePlus ?

Označenie otáznikom sme zvolili naschvál a nejedná sa o preklep. Doposiaľ sme sa zatiaľ nestretli so žiadnym možným označením nového 5G smartfónu od OnePlus, ktorý by mal byť predstavený už na výstave MWC 2019. Spoločnosť OnePlus totižto neplánuje prvý 5G smartfón zaradiť do svojej číselnej rady. OnePlus 7 bude podľa všetkého predstavený o čosi neskôr a bude dostupný aj v 5G verzií, no prvý 5G smartfón od tohto výrobcu má niesť úplne iné označenie, o ktorom žiaľ zatiaľ vôbec nič netušíme.

Všetky vyššie uvedené informácie sú založené iba na uniknutých informáciách a nie sú oficiálnymi informáciami od spoločnosti OnePlus. Finálne špecifikácie smartfónu, ako aj jeho cena, sa tým pádom môžu výrazne líšiť od predbežných špekulácií.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (OnePlus)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close