ANDROIDSpravodajstvo

Z Androidu 12 sa stane „chameleón“. Pozrite sa, ako bude meniť farebnosť ikon aplikácií

Druhá BETA verzia Androidu 12 odhaľuje, že Google pracuje na funkcii, ktorá umožní meniť farebnosť ikon v závislosti od tapety pozadia.

Google len niekoľko dní dozadu uvoľnil ďalšiu verziu Androidu 12 v BETA programe a ako plynie čas, tak deň čo deň sa objavujú nové informácie o nových funkciách. Nie je žiadnym tajomstvom, že Android 12 bude schopným meniť farebnosť UI v závislosti od tapety, Google to prezradil už počas predstavenia Android 12.  Novinkou ktorú odhaľuje nová BETA verzia OS však je, že farbu budú meniť aj ikony. Na tému upozorňuje portál Androidpolice.com.

Farebnosť ikon sa bude meniť ako chameleón

Ďalšia BETA verzia pripravovaného Androidu odkrýva nové funkcie. Dnes už vieme, že pripravovaný OS ponúkne nové widgety, či úpravu vzhľadu rozhrania systému, ako aj funkciu adaptívnej témy. Tá by mala fungovať tým spôsobom, že UI systému sa bude farebne prispôsobovať farebnosti pozadia. Najnovšie sa však dozvedáme, že  funkcia adaptívneho prispôsobenia farebnosti rozhrania, bude aplikovaná aj na ďalšie časti operačného systému. Ide konkrétne o ikony, ktoré budú rovnako adaptívnymi, ako celé UI. Je zaujímavé, že dosiahnutie takéhoto efektu je možné vďaka konkrétnej funkcii, ktorou sa Google pri predstavení Androidu 12 výrazne nechválil.

Druhá verzia Androidu 12 obsahuje funkciu, ktorá umožňuje automaticky meniť farebnosť ikon v závislosti od dominantných farieb tapety. Systém adekvátne rozpoznáva farebné schémy a umožňuje nastaviť optimálny kontrast a viditeľnosť ikon tak, aby vizuálne nekĺzali s pozadím.

Ako môžete vidieť nižšie, tak vývojár aplikácií vystupujúci pod prezývkou kdrag0n, zdieľal rovnako náhľady, ako funkcia, ktorá mení farebnosť ikon, funguje v praxi. Podľa publikovaných informácií funkcia ako taká je dnes zatiaľ dostupnou pre väčšinu predinštalovaných Google aplikácií, ako sú Správy, Telefón, Fotky a ďalšie.

V závere však musíme dodať, že funkcia ako taká nemusí byť prítomnou vo finálnej verzii Androidu 12. Rovnako to bolo aj v prípade Androidu 11, kedy Google testoval viacero funkcií, ale nakoniec zostali len vo vývojárskych verziách OS. V každom prípade ide však o správy, ktoré naznačujú, že funkcia bude skôr, či neskôr zapracovanou do Androidu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close