Spravodajstvo

Youtube začína testovať novú funkciu. Cieľom je nám „pomôcť“ v objavovaní nových produktov

Nová funkcia, ktorú Youtube začína testovať, bude tagovať produkty vo videách

Youtube v priebehu  konca minulého mesiaca oznámil, že spúšťa testovaciu fázu novej funkcie, ktorá sa volá „Produkty vo videu“. Ako z názvu funkcie plynie, tak cieľom funkcie je ponúkať návštevníkov produkty zobrazené vo videách.

Viac reklamy…

Spoločnosť s testovaním tejto funkcie začne v priebehu nasledujúcich dní. Fungovať má na tom princípe, že ak identifikuje nejaké produkty, tak ich prekryje vizuálnymi prvkami alebo sa pod videom zobrazia odkazy s preklikom. Spoločnosť nám týmto krokom chce pomôcť v objavovaní nových produktov. Funkcia však podľa popisu bude testovaná len na menšej vzorke používateľov.

„Aby sme divákom pomohli objaviť produkty, spúšťame malý experiment, ktorý niektorým divákom ukáže, ktoré produkty sú vo videu uvedené s novými vizuálnymi prvkami (prekryté vo videu a pod videom). Napríklad vo videu „najlepších 10 smartfónov v roku 2020“ sa niektorým divákom zobrazí ikona s notifikáciou, že viac informácií nájdu nižšie pod videom, v ktorých budú uvedené modely telefónov zahrnuté vo videu.“ píše sa na stránkach Youtube.

Aktuálne je tu viacero otázok, ako bude táto funkcia nie len vyzerať, ale aj fungovať. Spoločnosť totiž nezverejnila nas svojich stránkach žiadne náhľady a ani bližšie informácie. Zároveň treba dodať, že nie je aktuálne známe, či tieto linky budú vkladať manuálne samotní autori videí, alebo budú generované automaticky systémom. Pre mnohých tvorcov videí, obzvlášť tých väčších, je príjem prostredníctvom rôznych partnerských programov významným. V prípade, ak by ich Google „odstrihol“ od toho príjmu, tak by to mohlo mať vskutku veľký dopad na kvalitu obsah.

V každom prípade, hneď ako budú známe ďalšie informácie vrátane náhľadov, tak Vás budeme informovať.

Via 9to5google.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close