Spravodajstvo

Youtube testuje novú funkciu, ktorú oceníte pri dlhých videách

Youtube testuje novú funkcia, ktorá by umožnila rozdeliť prehrávané videá na kapitoly

Youtube testuje novú a vcelku zaujímavú funkciu, ktorú ocenia používatelia pri dlhších videách. Ide konkrétne o možnosť preskakovania časti videí podľa kapitol. Okrem toho, že by používateľ mohol preskakovať z jednej časti do druhej, prípadne mať sledovanie rozdelené na viacero častí, tak má to aj ďalšie praktické využitie. Napríklad, ak by Vás zaujímala len určitá časť videa (napríklad z recenzie), tak sa viete rýchlo prekliknúť do danej  časti a nemusíte sledovať iné časti, ktoré Vás nezaujímajú. Nielenže ušetríte tak čas s vyhľadávaním obsahu, ale aj prenesené dáta.  Na funkciu upozorňuje portál  phonearena.com.

Youtube kapitoly vo videu
Zdroj: Phonearena.com

Youtube pravdepodobne bude vyberať rôzne časové úseky z videí, ktoré budú otagované informáciami za podmienky, ak ich autor videa vloží do popisu. Následne by používateľ mohol medzi nimi preklikávať. Okrem iného  podobnú funkciu pri podcastoch má dnes služba Twitter. V každom prípade, ide vcelku o užitočnú funkciu pre samotných používateľov. Na druhej strane však vyžaduje o niečo viac práce zo strany autorov, ktorí budú musieť do popisu videa vkladať ďalšie informácie navyše.

Čo sa týka dostupnosti tejto funkcie pre širokú verejnosť, tak to môžeme dnes len hádať. Je však možné, že jej implementácia v praxi, by nemusela trvať dlho. Ocenili by ste túto funkciu aj Vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close