APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

YouTube testuje nové gesto, ktorým chce uľahčiť posúvanie sa vo videu. Uvítali by ste ho?

Google v mobilnej aplikácii YouTube testuje nové dotykové gesto, prostredníctvom ktorého zjednoduší pretáčanie videí.

Práca s ukazovateľom priebehu v aplikácii YouTube nie je najkomfortnejšou. Dôvodom je, že hoci v minulosti bolo možné skočiť prostredníctvom jedného dotyku do ľubovoľného času vo videu, tak dnes musíme vyvolať ukazovateľa priebehu a následne ho posúvať. Google si však zjavne uvedomuje, že v minulosti spravil chybu a posúvanie sa vo video skomplikovalo. To je pravdepodobne aj jeden z dôvodov, prečo spoločnosť začala aktívne testovať nový spôsob, ako si budeme môcť pretočiť video dopredu, alebo dozadu.

Nové gesto posúvania sa vo videu prinesie žiadaný komfort

Hneď odpovieme, áno! Posúvanie sa dopredu alebo dozadu bude o niečo jednoduchšie, ako tomu bolo doposiaľ, hoci úprimne, najkomfortnejší by bol návrat, keď sa dalo posúvať jedným dotykom. Na tému upozorňuje portál Androidpolice.com.

Prejdime však k samotnému riešeniu, na ktoré poukazuje používateľ Reddit fóra, u / FragmentedChicken, ktorý je testerom aplikácie. Ako môžete vidieť nižšie, tak Google aktuálne testuje dotykové gesto, kde používateľ bude môcť stlačiť ľubovoľnú časť obrazovky a následne posunutím prstov do strán bude pretáčať video.

V závere musíme dodať, že nejde o jediné dotykové gesto, ktoré Google testuje. Tiež bude jednoduchšie listovať naprieč videami, ktoré sú rozdelenými do kapitol. Dvojitým poklepaním na obrazovku dvoma prstami bude možné preskočiť aktuálne prezeranú kapitolu do začiatku sledovania ďalšej kapitoly. Táto funkcia môže byť obzvlášť užitočná pri ovládaní dlhších, či fragmentovaných videách.

Uvítali by ste nové dotykové gestá, ktoré Google testuje? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close