APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Youtube sprístupňuje novú funkciu pre tvorcov videí, z ktorej budú ťažiť hlavne bežní diváci

Youtube sprístupňuje funkciu, ktorá umožňuje tvorcom videí deliť videá na kapitoly

Ešte v apríli sme Vás informovali o tom, že Youtube testuje novú funkciu, ktorá umožní tvorcom videí deliť videá na kapitoly. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje tvorcom označiť jednotlivé časti videa, vďaka čomu používatelia budú môcť preskočiť časti, ktoré ich nezaujímajú. Ide vcelku o užitočnú funkciu, ak napríklad sledujete recenzie, kedy viete preskočiť hneď k časti, ktorá Vás zaujíma. Samozrejme, využitie tejto funkcie je oveľa širšie ako len na recenzie.

Youtube sprístupňuje funkciu kapitol

Spoločnosť Youtube prostredníctvom svojho oficiálneho kanálu pre tvorcov videí informuje, že funkciu umožňujúcu delenie videí sprístupňuje pre širokú verejnosť. Upozorňuje na to portál 9to5google.com.

„Ak sa rozhodnete pridať kapitoly, použijeme údaje časových pečiatok uvedené v popise videa. Ak chcete túto funkciu povoliť, uistite sa, že prvá časová pečiatka uvedená v popise vášho videa začína o 0:00 a že vaše video obsahuje aspoň 3 časové pečiatky alebo kapitoly, pričom každá kapitola je najmenej 10 sekúnd dlhá.

Ak chcete zakázať kapitoly videa pre ľubovoľný obsah, môžete prvú časovú pečiatku v popise videa upraviť napríklad na inú ako 0:00, stačí ju zmeniť na 0:01.“ píše spoločnosť vo svojom oficiálnom stanovisku.

Ako funkcia funguje v praxi sa môžete pozrieť v statuse nižšie.

Zároveň však treba dodať, že na to, aby funkcia bola aktívna, tak si to vyžaduje extra zásah zo strany autora videí, ktorý musí označiť jednotlivé časti videa.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close