Spravodajstvo

YouTube nás chce nasmerovať k tým najzaujímavejším častiam videí bez toho, aby sme ich celé pozerali. Ako to chce dosiahnuť?

YouTube experimentuje s funkciou, ktorá nám má zvýrazniť časti videa, ktoré stoja za pozretie.

Platforma YouTube v posledných dňoch je stredobodom pozornosti viacerých medií, ale i širokej verejnosti. Dôvodom je, že len nedávno informovala o zmenách v spôsobe monetizácii videí, ktoré popierajú klimatické zmeny prostredníctvom klamlivých tvrdení a úmyselného zavádzania. Po novom, autori tohto obsahu nebudú môcť zarábať financie prostredníctvom reklám sprostredkovaných spoločnosťou Google. Ide mimochodom o druhú zmenu v priebehu posledných týždňov potom, ako spoločnosť vystavila červenú autorom videí, ktorí šírili dezinformácie v súvislosti s očkovacími látkami proti ochoreniu COVID-19.

YouTube testuje novú a zaujímavú funkcie

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojich stránok informuje o ďalšej funkcii, ktorá má potenciál zlepšiť používateľský zážitok z používania YouTube. Na tému upozorňuje portál 9to5google.com.

Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy ste sledovali dlhšie video, ktoré bolo z väčšej časti nezáživným, či nudným, ale aj napriek tomu ste ho sledovali do konca, lebo ste sa chceli niečo dozvedieť. Tak práve na tento problém spoločnosť reaguje, aby ste mohli „preskočiť“ nezáživné časti videa k častiam, ktoré stoja za pozornosť. Otázkou je, ako to chce však docieliť? YouTube na svojich stránkach píše, že za týmto účelom bude zobrazovať graf pri videu, ktorý v určitých častiach bude vyšším, a v niektorých nižším. Táto zvýraznená časť grafu by mala používateľovi prezradiť, ktorú časť videa sa oplatí pozrieť, a ktorú zas preskočiť.

„Experimentujeme s tým, aby sme divákom ukázali signál, ktorý im pomôže rýchlo zistiť, ktoré časti videa môžu byť zaujímavé. Ak ste súčasťou tohto experimentu, tak sa vám nad červeným pruhom postupu zobrazí graf – ak je graf vyšším, znamená to, že časť videa bola často opakovaná a sledovaná. Poznámka: tento experiment je k dispozícii iba pre malé percento divákov na mobilných zariadeniach a počítačoch.“ píše sa na stránkach spoločnosti.

Ako by mala táto funkcia vyzerať v praxi, sa môžete pozrieť nižšie vo videu. Do pozornosti vám dávame graf, ktorý je možno vidieť počas toho, ako sa používateľ pohybuje po  ukazovateľovi priebehu.

Uvítali by ste takúto zmenu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close