Spravodajstvo

YouTube možno odstráni počítadlo dislajkov. Ovplyvní vás absencia tejto funkcie pri sledovaní videí?

Google hovorí, že o samotnú zmenu požiadali tvorcovia video obsahu. 

YouTube rovnako ako aj ďalšie online platformy, neustále sa snaží vylepšiť svoje funkcie, aby spríjemnili používanie svojich služieb. Výnimkou nie sú ani situácie, kedy jedna platforma od druhej preberá jednotlivé funkcie. Dobrým príkladom je napríklad funkcia YouTube Shorts, ktorá je inšpirovanou sociálnou sieťou Tiktok. Tá sa objavila v mobilnej verzii YouTube len niekoľko dní dozadu.

Používatelia možno už čoskoro neuvidia pri videách počet dislajkov

Najnovšie video server YouTube prostredníctvom svojho Twitter účtu oznámil vcelku kontroverznú zmeny. Konkrétne, YouTube chce odstrániť počítadlo takzvaných dislajkov. Teda páčikov, ktorý deklarujú, že sa im nepáči obsah. Google hovorí, že o samotnú zmenu požiadali tvorcovia video obsahu.

„V reakcii na spätnú väzbu autorov ohľadne pohody a cielených kampaní zameraných na nechuť testujeme niekoľko nových návrhov, ktoré neukazujú počet nepáči sa verejnosti. Ak ste súčasťou tohto malého experimentu, môžete v najbližších týždňoch spozorovať jeden z týchto návrhov (príklad nižšie!).“

Spoločnosť v ďalšom statuse dodala, že počet dislajkov bude aj naďalej viditeľným, ale len pre tvorcov videí v rámci rozhrania YouTube Studio. Rovnako pri návrhoch ďalších videí pre používateľov, budú aj naďalej brané do úvahy tieto hodnotenia odporúčaní, na základe ktorých dochádza k vytvoreniu odporúčaní.

Je pre vás informácie ohľadne dislajkov dôležitou, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close