Spravodajstvo

Youtube mení vzhľad domovskej stránky. Pozrite sa aké zmeny nastali

Youtube robí zmeny na svojej domovskej stránke. Chce tak prispieť k lepšej prehľadnosti obsahu. Zmeny sa týkajú počítačov a tabletov.

Najznámejší video server na svete, Youtube.com, mení vzhľad domovskej stránky. Zmeny sa dotknú všetkých používateľov počítačov a  tabletov. Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Jednoduchší spôsob ako identifikovať zaujímavé videá

Nový výzor domovskej stránky prináša lepší prehľad ohľadne odporúčaných videí ako aj videí z  jednotlivých kategórií. Ako môžete vidieť nižšie, tak na hlavnej stránke hoci je propagovaných menej videí, tak sú väčšie náhľady, vrátane nadpisov a  popisov, ktoré sú dlhšie. Youtube okrem toho píše, že náhľady videí sú v lepšom rozlíšení. Ďalej,  pod videami pribudli ikonky s tvorcami obsahu. Youtube si od toho sľubuje jednoduchšie identifikovanie obľúbených autorov. Dizajnové zmeny sú postupne uvoľňované pre všetkých používateľov.

nový dizajn Youtube
Zdroj: Youtube (nový dizajn Youtube)

Okrem dizajnových zmien Youtube zavádza aj novú možnosť pridania videa do svojho playlistu podľa poradia, v  akom chcete videá sledovať. Môžete si vybrať zopár videí, ktoré si chcete pozrieť ďalej, bez prerušenia videa, ktoré práve sledujete.

Prehravanie videi
Zdroj: Youtube

Youtube ďalej informuje, že používatelia sa môžu v  dohľadnej budúcnosti tešiť na témy, pomocou ktorých si budú vedieť prispôsobiť domovskú obrazovku. Podobne ako tomu je v aplikácii pre Android smartfóny.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Dizajn Nová domovská stránka Vzhľad youtube

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close