APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

YouTube dostáva funkciu „Novinky pre vás“. Ide o funkciu, ktorá umožňuje objavovať nový obsah, ktorý by ste inak neobjavili

YouTube pridáva do aplikácie, ale i webového rozhrania funkciu „Novinky pre vás“.

Jedna z aplikácií, ktorá je používateľmi využívanou vo zvýšenej miere, je YouTube. Ide o aplikáciu, ktorá ponúka prístup k veľkému množstvu video obsahu, od rôznych spravodajských relácií, cez zábavné videá, až po návody, či videoklipy od najrôznejších umelcov.

V nedávnej minulosti spoločnosť Google predstavila funkciu YouTube Shorts, čo sú vlastne krátke videá v štýle TikToku. Ide o perfektnú funkciu, ktorá dokáže používateľov zabaviť na dlhý čas.

Objavujte nový obsah na YouTube

Mnohí z nás majú na YouTube svojich obľúbených autorov, ktorých pravidelne sledujeme. Vo všeobecnosti platí, že v ak s nejakým typom obsahu interagujeme vo zvýšenej miere, tak nám ho služba ponúka vo zvýšenej miere. Má to aj nevýhody a to konkrétne, že sa môžeme „zacykliť“ v jednom type obsahu. A práve na tento problém reaguje nová funkcia, ktorá je dostupnou, a to už ako v mobilnej verzii aplikácie, tak aj vo webovom rozhraní.  Na funkciu upozorňuje služba YouTube prostredníctvom svojich stránok.

Reč je konkrétne o funkcii „New to you“, teda Novinky pre vás.

„Sme nadšení, že sa môžeme podeliť o ďalšie podrobnosti o funkcii „Novinky pre vás“ – funkcii, ktorá vám pomôže objaviť nových autorov a nový obsah nad rámec odporúčaných videí, ktoré bežne vidíte!“ píše YouTube v publikovanej správe.

V prípade smartfónov nájdeme tento nový kanál na úvodnej obrazovke aplikácie. Viď snímku obrazovky nižšie. Rovnako sa k tejto sekcii dostaneme aj potom, ako si otvoríme ľubovoľné video a potom ho pohybom prstov stiahneme dole. Následne na nás vyskočí ponuka Preskúmať spolu s kanálom Novinky pre vás.

YouTube aplikacia_funkcia Novinky pre Vas
Zdroj: vosveteit.sk

Funkcia ako taká, je dostupnou aj v prípade webového rozhrania služby. Ako už asi tušíte, tak jej umiestnenie je naprieč webovým rozhraním identické. Nájdete ho teda vo vrchnej časti obrazovky na domovskej obrazovke služby.

YouTube_nova funkcia objavovania novych autorov
Zdroj: vosveteit.sk

Evidujete funkciu v YouTube službe už aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch rovnako aj váš názor na odporúčania obsahu.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close