BezpečnosťSpravodajstvo

YouTube dá rodičom čoskoro viac kontroly nad obsahom, ku ktorému pristupujú ich ratolesti

YouTube ponúkne rodičom nové funkcie, ako budú môcť prispôsobiť obsah, aby bol vhodný pre ich deti.

YouTube oznámil pre používateľov, hlavne rodičov, nový nástroj, prostredníctvom ktorého budú môcť lepšie prispôsobiť obsah pre svoje ratolesti. Nový nástroj v rámci rodičovských nástrojov má ponúknuť deťom viac slobody v porovnaní s YouTube Kids účtami, ale rovnako im bude obmedzený prístup k nevhodnému obsahu.

YouTube Kids služba bola predstavená ešte v roku 2015 a dala rodičom možnosť moc obmedziť prístup k vybranému obsahu. Nový nástroj, ktorý spoločnosť predstavila, je primárne určený pre deti, ktoré „prerástli“ vek, do ktorého potrebovali neustáli dohľad, a zároveň pre deti, ktoré bažia po nových vedomostiach.

„Táto možnosť bola navrhnutá pre rodičov, ktorí si myslia, že ich deti sú pripravené preskúmať obrovský svet videí YouTube. Na určenie toho, ktoré videá sú zahrnuté, použijeme kombináciu vstupov používateľov, strojového učenia a kontroly ľudí. Vieme, že naše systémy budú robiť chyby, ale časom sa budú vyvíjať..“ píše YouTube v tlačovej správe.

YouTube ponúkne 3 hlavne nastavenia

Zatiaľ však táto funkcia nebude dostupnou pre všetkých, ale len pre obmedzený počet používateľov. Neskôr, ako prebehnú prvotné testovania, tak funkcia bude dostupnou pre všetkých. YouTube v rámci nových nastavení ponúkne rodičom možnosť zvoliť jeden z 3 prístupov. Každý z nich má inú úroveň odomknutého obsahu.

YouTube_pre deti nove moznosti nastavenia
Zdroj: YouTube
  • Explore (Preskúmať): Pôjde o širokú škálu videí, ktoré sú vo všeobecnosti vhodné pre deti vo veku od 9 rokov. Pôjde o vlogy, návody, herné videá, hudobné klipy, vzdelávací obsah a podobne.
  • Explore more (Preskúmať viac): V tomto prípade pôjde o širší prístup k videám, ktoré sú vhodné pre deti od 13 rokov. Znamená to, že toto nastavenie bude obsahovať ešte širšiu škálu videí.
  • Väčšina z YouTube: Posledná úroveň ponúkne prístup k väčšine obsahu videí na serveroch YouTube okrem obsahu s vekovým obmedzením, či obsahu ktorý obsahuje citlivé témy, ktoré môžu byť vhodné iba pre starších dospievajúcich.

Rovnako YouTube v prípade týchto účtov nebude zobrazovať prispôsobené reklamy, a ani reklamy z určitých kategórií. Ide napríklad o politické reklamy, regulované produkty, a podobne. Spoločnosť rovnako hovorí, že po zapnutí tejto funkcie, budú v mobilnej aplikácii deaktivované viaceré funkcie vrátane možnosti nákupov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close