APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

YouTube chce sprostredkovať cudzojazyčný obsah v rodnom jazyku diváka. Ako to chce dosiahnuť?

YouTube začal testovať zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej je možné sprostredkovať cudzojazyčný obsah v rodnom jazyku diváka.

YouTube server je v súčasnosti najväčším video serverom na svete, kde nájdeme videá od výmyslu sveta. Od vtipných videí, cez vzdelávacie, až po rôzne recenzie, či zaujímavosti. Má to však jeden háčik, ktorým je jazyková bariéra. Mnohé kvalitné videá sú totiž dostupné len v natívnom jazyku tvorcov obsahu, čo je škoda.

YouTube chce obsah videí sprístupniť používateľom v ich rodnom jazyku

YouTube však podľa zistení portálu Androidpolice pracuje na riešení, ktoré by mohlo odstrániť jazykovú bariéru naprieč svetom. V praxi by to znamenalo, že bez ohľadu na to v akom jazyku je nahrané video, tak koncový používateľ by bol schopným sledovať obsah v jeho rodnom jazyku. Ako to však chce YouTube dosiahnuť?

Samozrejme, YouTube ako taký patrí krídla spoločnosti Alphabet Inc., kde patrí aj Google, vďaka čomu spoločnosť môže využiť aj ďalšie produkty z portfólia konzorcia. V tomto prípade by malo dôjsť k prepojeniu služby Google Translate, teda Google prekladač, a videa ako takého.

Portál konkrétne upozorňuje na to, že malej vzorke používateľov sa začala naprieč desktopovou a mobilnou verziou YouTube webstránky, zobrazovať možnosť funkcie tituliek. Nejde pritom o titulky v Angličtine, ktoré sú už dnes dostupné pre anglicky hovoriace videá, ale v ďalšom jazyku. Portál píše, že funkcia  tituliek najnovšie ponúka titulky v rodnom jazyku, hoci ide o cudzojazyčné videá. Funkcia aktuálne však nie je dostupnou globálne, ale len pre vzorku používateľov z Portugalska a Turecka.

YouTube_ponuka prekladu do rodneho jazyku
Zdroj: androidpolice

„YouTube je rádovo najpopulárnejšia stránka s videami na webe. Povolenie automatického prekladu by bolo skvelým prínosom pre stovky miliónov používateľov, za predpokladu, že ho Google zavedie na rovnako širokú základňu používateľov, aké poskytuje so samotným prekladačom. Pre fanúšikov Googlu a videa by to bola výhoda.“ píše Androidpolice v publikovanej správe.

Ocenili by ste túto funkciu? Dajte nám vedieť v komentároch váš názor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close