SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Youtube chce konkurovať televíziám. Bude vysielať živý stream

Youtube po tom čo ohlásil koniec otravných 30-sekundových reklám sa púšťa do nového projektu, v rámci ktorého bude konkurovať televíziám. Spoločnosť totiž oznámila, že sa chystá spustiť živý stream pre 40 televíznych kanálov, ktorý bude spoplatnený na mesačnej báze 35 dolármi.

Služba by mala byť dostupná pre všetky zariadenia, ktoré sú pripojené k internetu, teda inými slovami si váš obľúbený kanál (Markízu tam však v prvotných fázach projektu nenájdete a ani našu TV stanicu) budete môcť pozrieť či už vo vlaku cez smartfón, tak aj doma cez smart TV alebo PC.

Cieľovou skupinou spoločnosti sú „mileniáli“, teda dnešný 20-30 roční mladí ľudia, ktorí sú zvyknutí sledovať televíziu online. V rámci kanálov Youtube zatiaľ zakomponoval tie najväčšie americké stanice – CBS, ABC, NBC a Fox. Čo sa týka dostupnosti, tak momentálne je v pláne dostupnosť len za veľkou mlákou, čo sa týka ostatných regiónov tak tie budú zatiaľ opomenuté.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close