Spravodajstvo

Youtube mení politiku odporúčaní. Dotkne sa to videí, ktoré šíria nepravdivé informácie ako aj konšpiračné teórie

Youtube oznamuje, že mení politiku odporúčaní videí. Zmeny sa majú dotknúť primárne videí, ktoré hraničia s porušovaním noriem a základných pravidiel slušnosti. Ako nadobudnú zmeny platnosť tak používatelia uvidia menej obsahu, ktorý zneužíva dôveryhodnosť ľudí. Youtube vo svojom vyhlásení píše:

„…ako napríklad videá propagujúce falošné zázračné spôsoby liečby pre vážne choroby, videá tvrdiace, že Zem je plocha alebo očividne šíria nepravdivé tvrdenia o historických udalostiach… “

Youtube ďalej uviedol, že zmeny sa týkajú primárne odporúčaní pričom druhým dychom dodáva, že ak videá nebudú porušovať Pokyny pre komunitu, tak sa budú aj naďalej zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania pre účastníkov kanála. Spoločnosť uviedla, že táto zmena pomôže k rovnováhe medzi slobodou prejavu a zodpovednosťou voči používateľom.

Táto zmena politiky spoločnosti prichádza po tom ako Google opätovne potvrdil svoj postoj k potencionálne škodlivým videám. Google začne s filtrovaním videí v rámci Spojených štátov pomocou strojového učenia a skutočných ľudí, ktorí používajú radu nástrojov na posúdenie kvality videa. Spoločnosť plánuje následne rozšíriť tieto zmeny aj do ostatných krajín.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky