Spravodajstvo

Youtube a Netflix znižujú kvalitu prehrávania videí. Reagujú tak na výzvu Európskej únie

Netflix a Youtube v dôsledku COVID-19 prepli kvalitu prehrávania videí na nižšiu. Dôvodom je, aby nedochádzalo k preťažovaniu sietí.

Ak ste zaznamenali pokles kvality prehrávania videí v službách ako Netflix či Youtube, tak vedzte, že „chyba“ nenastala u Vás, ale na strane prevádzkovateľa. Spoločnosti oznámili, že znižujú kvalitu prehrávania videí v rámci Európskej únie. Cieľom spoločností je zníženie dátového toku. Na tému upozorňuje portál reuters.com.

K tomuto kroku boli spoločnosti prinútené z dôvodu, že väčšina škôl, úradov, zamestnávateľov a podobne, bola nútená v dôsledku reštrikčných opatrení zavrieť svoje kancelárie a poslať ľudí pracovať z domu alebo im dať povinnú dovolenku. Spolu s týmto opatrením sa však zvýšila aj návštevnosť jednotlivých stránok a tým aj dátový tok, ktorý jednoducho nestíha nápor. ÚPRAVA:  Spoločnosti v dôsledku zvýšeného náporu zo strany používateľov reagovali na výzvu vedúceho odvetvia priemyslu Európskej únie Thierry Bretona na zníženie kvality obrazu, aby sa predišlo preťaženiu sietí.

Odpoveďou prevádzkovateľov na aktuálnu situáciu je preto prepnutie kvality videí na štandardné rozlíšenie, aby sa predišlo preťaženiu serverov sietí. Youtube k vzniknutej situácii povedal:

„Zaväzujeme sa dočasne prepnúť všetok prenos v EÚ na štandardné rozlíšenie.“

Netflix odhaduje, že zníženie rýchlosti sa dotkne väčšiny svojich používateľov v Európe. Konkrétne hovorí o 25% znížení prenosu dát.

Okrem iného, problém so zvýšeným náporom sa priamo dotýka aj jednotlivých operátorov a poskytovateľov internetu, tí však zatiaľ nehlásia žiadne obmedzenia.

Nižšie si môžete prečítať vyjadrenie našich operátorov, ako zvládajú aktuálnu situáciu (AKTULIZOVANÉ 21.2.2020)

Hrozí nám obmedzenie mobilných sietí v dôsledku koronavírusu? Pýtali sme sa slovenských operátorov

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close