Xiaomi

Yi Smart Camera 3 je nová kamera z kuchyne Xiaomi. Prichádza s podporou AI technológie

Yi Smart Camera 3 je novou kamerou, za ktorou stojí spoločnosť Yi Technology patriaca pod vplyv Xiaomi.

Kamera na trh prichádza sa viacerými zaujímavými funkcionalitami a vylepšeniami. Tou najvýznamnejšou novinkou je však podpora AI technológie, vďaka ktorej sa spoločnosti podarilo zvýšiť presnosť detekcie alarmových situácií v porovnaní s klasickými kamerami. Novinkou je aj presnosť zvýšenia detekcie predmetov o 30% v okruhu 12 metrov. Zároveň AI prináša aj inteligentný filter, ktorý dokáže odfiltrovať falošné alarmy, ktoré spôsobili napríklad zvieratá či náhle zmeny svetla. Nechýba ani technológia rozpoznávania tváre, ktorú je možné komparovať následne s nahratými tvárami vo vašom cloude.

Zdroj: XiaomiToday.it

Yi Smart Camera 3 dokáže snímať panoramatické zábery

Viacero zmien sa udialo aj po dizajnovej stránke pri porovnaní s predošlou generáciou. Vďaka týmto zmenám kamera dokáže robiť panoramatické 360 ° zábery pričom vertikálny sklon umožňuje pohyb o 115 °. Xiaomi sa ďalej schváli aj výrazným vylepšením nočného videnia, ktorá sa zlepšila o 42% oproti predchodcovi.

Zdroj: XiaomiToday.it

Kamera ďalej podporuje možnosť nahrávania videí do FULL HD kvality, podporuje hlasové povely či dokáže identifikovať dokonca aj abnormálne zvuky (napríklad krik dieťaťa). Kamera podporuje aj funkciu sledovania pohybu danej osoby. Táto chytrá kamera by sa mala do predaja dostať už 28. apríla. Cenovo bude vychádzať niečo málo nad 50€.

Zdroj: XiaomiToday.it

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close