SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi zvažuje výrobu kompaktných modelov smartfónov

Xiaomi vyhodnocuje, či by po menších zariadeniach bol dopyt

V súčasnosti na trhu s mobilnými zariadeniami nájdeme prevažne zariadenia s väčšími obrazovkami, pričom takzvané kompaktné zariadenia sa pomaly, ale isto vytrácajú. A to aj napriek tomu, že stále existuje značná časť používateľov, ktorí by uprednostnili zariadenia s menším displejom. Na túto medzeru na trhu nedávno zareagovala spoločnosť Apple, ktorá predstavila zariadenie iPhone SE 2020. Je možné, že rovnaký krok uvidíme aj v podaní spoločnosti Xiaomi.  Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Wang Teng, jeden z riaditeľov spoločnosti (ktorý mimochodom v minulosti pôsobil v spoločnosti Qualcomm) prezradil, že zvažujú výrobu kompaktného zariadenia, ktoré by bolo pravdepodobne predstavené pod značkou Redmi.

Wang na sociálnej sieti Weibo poznamenal, že vyhodnocujú aktuálne dopyt po tomto type zariadení, pričom ešte neurobili finálne rozhodnutie. Zároveň dodal, že ak by sa rozhodli pre výrobu menších zariadení, tak by museli kvôli funkčnosti urobiť zmeny v usporiadaní jednotlivých komponentov.

xiaomi-small-screen-phone (1)
Via Gizmochina.com

Dnes je veľmi ťažké odhadnúť, či by tento typ smartfónov bol na trhu opäť úspešným. Zároveň treba dodať, že Wang nekonkretizoval veľkosť zariadenia.  Ak by sa Xiaomi predsa len rozhodlo pre výrobu kompaktných zariadení, tak pravdepodobne by sme hovorili o veľkostiach smartfónov, ktoré v minulosti spoločnosť predstavila pod líniou „SE“ modelov. Hovoríme teda o modeloch smartfónov s obrazovkou od ~4,7“ do ~5,3“.

Aká veľkosť zariadenia je podľa Vás ideálnou? Uvítali by ste menšie modely smartfónov? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close