SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi zmení vzhľad upozornení v MIUI. Vyzerá to skvelo! Páči sa vám iniciovaná zmena?

Xiaomi prekopáva v nadstavbe MIUI 12.5 vzhľad upozornení.

Nadstavba v telefónoch Xiaomi, resp. v Redmi a Poco, patrí medzi používateľmi smartfónov vo všeobecnosti medzi populárnejšie. Dôvodom je, že MIUI okrem toho, že je skvelo optimalizovanou nadstavbou, tak ponúka aj dodatočné funkcie, ktorými konkurencia nedisponuje v kombinácii s používateľsky príjemným rozhraním.

Najnovšie sa prostredníctvom stránok xiaomiadictos dostali do obehu pripravované zmeny vo vzhľade nadstavby súvislosti s upozorneniami. Tie by mali byť prítomnými pre používateľov spolu s uvoľnením oficiálnej distribúcie MIUI 12.5. Aktuálne zmeny nižšie, sú však už dnes dostupnými v BETA zostavení pre hŕstku testerov.

Upozornenia v MIUI 12.5 prejdú úpravou vzhľadu

Ako môžete nižšie vo videu vidieť, tak MIUI má v pláne prekopať vzhľad upozornení. Konkrétne spoločnosť spraví upozornenia čiastočne prehliadanými. 

Spoločnosť si od tejto zmeny sľubuje, že upozornenia budú vo všeobecnosti menej rušivými. Na prvý pohľad sa zdá, že sa to Xiaomi aj podarilo. Určite takúto úpravu ocenia hráči hier, ktorý počas hrania potrebujú čo najväčšiu zobrazovaciu plochu s herným polom. Rovnako však zmeny bezpochyby privítajú aj bežní používatelia. Napríklad pri sledovaní videí, budú upozornenia menej rušivými. Spoločnosť Xiaomi navyše implementovala nový spôsob zobrazenia nastavení upozornení z notifikačného centra. Namiesto vodorovného zobrazenia, sa zobrazujú v novom vzhľade zvisle, priamo pod samotným oznámením.

Hoci aktuálne MIUI 12.5 aktualizácia stále nie je dostupnou pre globálnych a európskych používateľov, tak sa očakáva, že sa to čoskoro zmení. Minimálne pre hŕstku prvých zariadení. Dôvodom je, že Xiaomi už začalo s distribúciou nadstavby v domácej Číne, pričom prvá várka zariadení bude aktualizovanou do konca tohto mesiaca. Následne by mali na rad prísť prvé smartfóny na globálnom trhu.

Medzi prvými zariadeniami aktualizovanými na globálnom trhu, by sme mali nájsť nasledovné smartfóny: Xiaomi Mi 10 Lite, Mi Note 10/10 Pro, Mi 10T Lite, Redmi Note 9 Series, Redmi 9 Series, Redmi Note 8 Pro a POCO X3 / F2 Pro.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close