SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi získala prestížne ocenenie. Je jednou z najpotenciálnejších spoločnosti na trhu, ktoré by mali do budúcna raketovo rásť

Spoločnosť Xiaomi bola zaradená na 7. priečku v zozname spoločností s najväčším potenciálom rastu na najbližšie roky.

Spoločnosť Xiaomi sa ocitla veľmi vysoko na zozname Fortune 50, ktorý predstavuje zoznam spoločností s  najväčším potenciálom rastu na najbližšie obdobie.

Fortune 50

Fortune 50 je zoznam vytvorený poradenskou spoločnosťou Fortune a  BCG, ktoré patria vo svete poradenstva medzi najvýznamnejších hráčov na trhu. V pravidelných intervaloch spoločne pripravujú rebríček spoločností, ktoré majú do budúcnosti najväčší potenciál rastu. V rámci metodiky sa pozerajú len na firmy s trhovou hodnotou viac ako 20-miliárd dolárov alebo na spoločnosti s tržbami od 10-miliárd dolárov a vyššie za posledných 12 mesiacov. Ďalej, do úvahy berú desiatky ďalších faktorov, ktoré by teoreticky mohli ovplyvniť rozvoj spoločnosti na najbližšie roky (ako negatívnych tak aj pozitívnych). Konečné skóre sa následne skladá z trhového potenciálu (50% hodnotenia) a schopnosťou ho napĺňať.

Xiaomi sa umiestnilo na 7. priečke

Zverejnený rebríček vyhodnotil spoločnosť ako 7. spoločnosť s  najväčším potenciálom rastu. V rámci ďalších známych spoločností, ktoré  nám niečo hovoria aj v  našom regióne sú na zozname napríklad Spotify (5. priečka), Nvidia (26. priečka) či Tesla (48. priečka).

Xiaomi je 7. spolocnostou podla rebrick Fortune najvacsim potencialom rastu
Zdroj: Xiaomi

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Xiaomi započala svoju úspešnú cestu v roku 2010 a  svoj prvý smartfón predstavila v  roku 2011. Odvtedy spoločnosť predstavila desiatky zariadení, len v  tomto roku ich bolo viac ako 15, a  to hovoríme len o značke Xiaomi a nie o jej dcérskych spoločnostiach.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close