SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi začína s vývojom inteligentného náramku Mi Band X s flexibilným displejom

Prvé informácie o budúcom 360-stupňovom flexibilnom náramku Xiaomi Mi Band X unikli priamo z internej prezentácie.

Spoločnosť Xiaomi plánuje v budúcnosti rozšíriť svoje portfólio inteligentných náramkov o ďalšie zaujímavé zariadenie, ktoré by sme dnes na trhu hľadali ťažko. Reč je o najnovšie „odhalenom“ náramku Xiaomi Mi Band X, ktorý je stále ešte iba na papieri. Už dnes však prebiehajú interné procesy v útrobách spoločnosti Xiaomi, čoho výsledkom je aj nedávno uniknutá prezentácia informujúca práve o tomto pripravovanom zariadení.

Informácie o pripravovanom náramku unikli z internej prezentácie

Na uniknuté zábery priamo z internej prezentácie o budúcom inteligentnom náramku Mi Band X upozornil zahraničný portál Gizchina.com. Ten zároveň úspešne preložil zverejnený snímok z prezentácie v pôvodne čínskom jazyku. Preklad pomocou prekladača Google v nástroji Lens bol však v tomto prípade netradične presný, čím boli odhalené zásadné detaily o pripravovanom zariadení.

xiaomi mi band X flexibilny naramok
Zdroj: Gizchina.com, Vosveteit.sk – úprava

Pripravovaný náramok Xiaomi Mi Band X má byť podľa internej prezentácie mimoriadne tenké a ľahké zariadenie s flexibilným displejom. Ten by mal pokrývať úplne celý obvod náramku, čím bude umožnené prehliadanie obsahu okolo celého zápästia. Pochopiteľne, zariadenie bude možné odnímať z ruky úplne tradičným spôsobom, no v tomto prípade nebude náramok vybavený mechanizmom ako na klasickom náramku z hodiniek, ale magnetickým spojom. V prezentácii sa hovorí aj o inovatívnych farebných vyhotoveniach, no čo si pod tým predstaviť je zatiaľ veľkou záhadou.

S podobnou myšlienkou sa pohrával aj výrobca Nubia

Pokiaľ rozmýšľate nad tým, že ste už podobné zariadenie niekedy videli, nemáte zlú pamäť. S podobným zariadením už v minulosti prišiel napríklad výrobca Nubia. Inteligentné hodinky Nubia Alpha mali byť akýmsi hybridom medzi hodinkami a smartfónom, no na trhu sa príliš nepresadili. V čase predstavenia išlo o ambiciózny projekt, ktorý bol však viac experimentálnym, ako reálnym projektom. Prvenstvo na trhu s takýmito zariadeniami si tak zrejme spoločnosť Nubia zapísať môže, no až ďalšie zariadenia od väčších výrobcov ukážu, či ide o zbytočný výmysel, alebo sa zariadenia tohto typu uplatnia aj v praxi.

O možnom dátume predstavenia a prípadnej podobe náramku Mi Band X od Xiaomi zatiaľ nemáme žiadne bližšie informácie. Z internej prezentácie je jasné, že je náramok momentálne iba na papieri a zrejme iba v teoretickej rovine. Skoré predstavenie je tak zatiaľ mimo realitu, no nie je vylúčené, že reálnu podobu zariadenia uvidíme už v nasledujúcich rokoch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close