SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi začína s veľkým „čistením“ reklám v rámci nadstavby MIUI. Niektoré reklamné miesta sa úplne vytratia

Veľká väčšina našich čitateľov vlastní smartfóny od čínskeho giganta Xiaomi, ktorý je známy nie len svojimi naozaj dostupnými zariadeniami, ale aj celkom dobre spracovanou nadstavbou MIUI, ktorá má po celom svete obrovské množstvo fanúšikov. Veľkým nedostatkom celej nadstavby sú ale zobrazujúce sa reklamy, ktoré sa nachádzajú vo viacerých, často navštevovaných miestach a položkách v rámci rozhrania. Problém ale nespočíva iba v prítomnosti reklám, ktoré by človek normálne prekusol. Otravné sú najmä nevhodné reklamy, ktoré sa v rámci prostredia objavujú pomerne často. Najnovšie správy pochádzajúce priamo od predstaviteľov Xiaomi nám ale dávajú ako takú nádej na ružovejšiu budúcnosť.

Koniec nevhodným reklamám

O novinkách v rámci nadstavby MIUI informoval samotný produktový riaditeľ Xiaomi a MIUI Experience Chief, ktorý na sociálnej sieti Weibo vystupuje pod prezývkou MIUI Xiaofan. Hneď prvý bod príspevku určite vyčaril množstvu používateľov úsmev na tvári. Veľká časť reklamného priestoru bola údajne v poslednej dobe odstránená a spoločnosť plánuje v podobnom trende pokračovať aj naďalej.

Ďalšou skvelou správou je aj fakt, že sa z rozhrania nadobro vytratia nevhodné a vulgárne reklamy. Tie by sa už nemali objavovať v klasických notifikačných kanáloch, ale občasne sa budú vyskytovať iba v informačných kanáloch.

Jednoduché spravovanie reklám

Potešujúce bude aj nové spravovanie reklám, ktoré by malo byť v budúcnosti oveľa rýchlejšie a prehľadnejšie. Používateľ si tak bude môcť vybrané reklamy pozastaviť, úplne zablokovať, poprípade vyskakovacie okná okamžite zatvoriť.

Všetky zmeny v rámci nadstavby MIUI by sa mali podľa dostupných informácií objaviť v stabilných verziách zhruba do 3 mesiacov. Nám tak nezostáva nič iné, ako len dúfať v o čosi čistejšie a prehľadnejšie prostredie bez reklám.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
MIUI MIUI reklamy Xiaomi
Close
Close