KryptomenySpravodajstvoXiaomi

„Xiaomi začína prijímať platby v kryptomenách“, zneli titulky v mnohých médiách. Všetko je však trochu inak

Xiaomi nezačalo prijímať platby v digitálnych menách.

Len niekoľko dní dozadu sa objavila na hlavných stránkach mnohých médií informácia, že čínsky výrobca smartfónov, Xiaomi, začína prijímať vo vybraných predajniach platby prostredníctvom digitálnym mien. Táto správa bola o to väčším prekvapením, pretože Xiaomi je čínska spoločnosť a čínska vláda v čoraz väčšej miere obmedzuje kryptomeny. Nie je všetko však tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Na tému upozorňuje portál Gizomochina.com.

Xiaomi nezačalo prijímať platby za produkty v kryptomenách

Išlo konkrétne o pobočku v Portugalsku, ktorá umožňovali platby v digitálnych menách za produkty spoločnosti. Celá situácia okolo platieb digitálnymi menami sa však ďalej poriadne zamotala.

Ako môžete vidieť v statuse spoločnosti nižšie, Xiaomi konkrétne uviedlo, že potom, ako zaregistrovali správy o tom, že začali prijímať platby digitálnymi menami, tak celú situáciu prešetrili. Xiaomi ďalej doplnilo, že správy pochádzajú z pobočky Mi Store Portugalsko. Ide však o partnerskú pobočku spoločnosti, ktorá funguje nezávisle a lokálne. Inými slovami, ide o akciu frančízovej pobočky na „vlastnú päsť“, a nie o aktivity konzorcia Xiaomi.

Xiaomi platby cryptomenami
Via Gizmochina

Portál ďalej dodáva, že tento krok lokálnej pobočky bol údajne vykonaný v spolupráci so švajčiarskym poskytovateľom platobných služieb kryptomien na podporu platieb prostredníctvom digitálnych aktív v regióne.

V závere však treba dodať, že hoci zákony naprieč Portugalskom v spojitosti s digitálnymi menami sú vcelku benevolentné, tak aj napriek tomu, tento projekt skončil neúspechom. Potom, ako si otvoríte lokálnu stránku Mi Store Portugal, tak zo stránky boli medzičasom odstránené  všetky informácie ohľadne možnosti platieb prostredníctvom digitálneho zlata. Aktuálne, portugalská pobočka spoločnosti, umožňuje už len platby prostredníctvom nasledovných platforiem: VISA, MasterCard, American Express Card, Paypal, MBWAY, Bankovým prevodom, v hotovosti, či na splátky.

Aktuálne nevieme, či za stiahnutím spôsobu platby prostredníctvom digitálnych mien stoji samotné Xiaomi, alebo bol tento spôsob platieb sprevádzaný inými problémy, ktoré viedli k pozastaveniu tejto možnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close