SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vyvracia informácie o MIUI 13: Príde vôbec tento rok?

MIUI 13 sa v poslednej dobe začalo objavovať na viacerých zoznamoch, ktoré upozorňovali na kompatibilné zariadenia. Xiaomi ich však popiera!

Po príchode nadstavby MIUI 12.5 do prvých Xiaomi zariadení sa začali vynárať chýry o nadstavbe MIUI 13. Čínsky gigant nemá vo zvyku predstavovať „polovičné“ nadstavby, ako je tomu v prípade MIUI 12.5, a preto by sme za normálnych okolností už teraz očakávali prvé informácie o pripravovanej „trinástke“. Doteraz dostupné správy tvrdili, že nová nadstavba príde už 25.6. a taktiež sme boli informovaní o podpore zariadení. Portál Xiaomiadictos.com teraz však prináša iné informácie.

Dostupnosť nadstavby

Pôvodný plán s predstavovaním nadstavby už budúci mesiac by sa síce zdal ideálnym, Xiaomi však túto skutočnosť popiera. Na konci júna teda nadstavbu určite neuvidíme, predpokladaný dátum však nie je zatiaľ stanovený. Môže sa tak stať skôr i neskôr, ako bolo predtým ohlásené, nateraz tak nie je nič známe.

Príde vôbec nadstavba MIUI 13 do našich smartfónov tento rok? Xiaomi čínska spoločnosť zatiaľ nič nešpecifikovala a i keď nemáme žiadne oficiálne informácie o dostupnosti, príchod „trinástky“ sa odhaduje na leto tohto roku.

MIUI 13 v smartfónoch

Zoznam podporovaných smartfónov pre MIUI 13 riadne pobúril majiteľov zariadení vydaných pred 2 rokmi. Zo zoznamu totiž Xiaomi vraj malo vynímať modely zo série Mi 8 a nízka pravdepodobnosť bola i pre modely zo série Redmi Note 8. Spoločnosť sa tentoraz ohradila, že tento zoznam je naozaj neoficiálny a informácie na zozname sú úplne falošné.

Spoločnosť týmto dáva nádej i starším zariadeniam, ktoré sa stále tešia vysokej popularite a i po niekoľkých rokoch bežia v obehu. Nateraz nám teda nezostáva nič iné, než si počkať na nadstavbu MIUI 12.5, ktorá sa už nachádza v prvých zariadeniach a čoskoro sa rozšíri i na minuloročné vlajkové smartfóny z radu Mi 10. Čoskoro však budeme už prechádzať do druhej vlny aktualizácií, ktorá by mohla priniesť novú nadstavbu i do zariadení zo strednej triedy!

Potešila vás informácia o tomto zozname a dala vám šancu, že nadstavbu MIUI 13 obdržíte i vy? Alebo sa momentálne sústreďujete len na šíriacu sa MIUI 12.5? A aká je momentálne vaša verzia systému? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close