SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vystavuje stopku jednej z najpopulárnejších rád smartfón Redmi Note. Máte aj vy jeden z týchto telefónov?

Spoločnosť chce dať priestor novým modelovým radám smartfónov.

Xiaomi príchodom produktovej rady smartfónov Redmi Note 7 ešte v roku 2019 spravilo vo svete smartfónov revolúciu. Mohli sme doslova sledovať spanilú jazdu smartfónov Note, ktoré sa tešia veľkej obľube a to bez ohľadu na generáciu modelového radu. Len niekoľko dní dozadu, generálny riaditeľ Xiaomi prezradil, že doposiaľ celkovo predali viac ako 240 miliónov zariadení Note.

Najnovšie portál Gizchina.com upozorňuje na to, že ďalšia produktová rada smartfónov Note končí. Ide o produktovú radu telefónov, z ktorej sa Xiaomi poradilo predať 20-miliónov kusov smartfónov, čo je impozantné číslo.

Rozlúčme sa s produktovou radou Note 9

Produktová rada smartfónov Redmi Note 9 to má zrátané, hovorí riaditeľ spoločnosti Redmi. Stane sa tak po nákupnom sviatku 11.11., ktorý sa teší veľkej obľube nielen v Číne, ale aj globálne.  Lu Weibing uviedol, že posledné 3 generácie smartfónov performovali skvelo, ale je čas prenechať priestor novším generáciám smartfónom.

Produktová rada smartfónov Redmi Note 9 bola predstavené ešte v roku 2019, pričom doposiaľ je na jednej z najväčších platforiem v Číne, JD.com, stále jednou z najpopulárnejších.

Dôvod ukončenia predaja produktovej rady nie je však prekvapením. Ako už asi viete, tak spoločnosť Xiaomi len niekoľko dní dozadu predstavila produktovú radu Note 11, ktorá podľa všetkého bude najmenej rovnako úspešnou, ako predošlé generácie smartfónov. V prvej hodine od spustenia predaja modelov Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro+, bolo celkovo predaných viac ako 500 tisíc kusov smartfónov. Xiaomi okrem iného nedávno oznámilo novú stratégiu a to, že bude predstavovať dve modelové rady smartfónov Note ročne. Samozrejme, nemalo by ísť o „identické zariadenia“. Xiaomi vysvetlilo, že zatiaľ čo prvá modelová rada sa bude sústreďovať najmä na výkon, tak druhá zas na inovácie.  Inými slovami „staršie“ smartfóny musia uvoľniť miesto novším modelom, inak by stratégia spoločnosti strácala na významne.

Máte niekto smartfón z produktovej rady Note 9? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close