ANDROIDSpravodajstvo

Xiaomi: Vyhodnocujeme situáciu medzi USA a Huawei. Aj my máme v zálohe „plán B“

Xiaomi hovorí, že v prípade rozšírenia sankcií zo strany USA z Huawei aj na ďalšie spoločnosti, tak má plán „B“. Bližšie ho však nekonkretizuje.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je stále pod neustálim tlakom americkej vlády, ktorá ich zaradila na zoznam „nechcených“ spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti kooperácie. Najväčším problémom spoločnosti Huawei aktuálne je, že nemôže používať ako software, tak aj hardware, v novo predstavených produktoch.

Napĺňajú sa slová generálneho riaditeľa ARM?

„Je to naozaj veľmi škodlivé pre Huawei v krátkodobom horizonte a dlhodobo to bude neuveriteľne škodlivé pre ARM a Google a pre americký priemysel,..“. Ďalej dodáva: „Každý dodávateľ na svete začne uvažovať o tom, ako znížiť hrozbu, že ich výrobu ukončí americký prezident. Všetky diskusie…“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti ARM ešte v júni minulého roka.

Abi Go, produktová manažérka spoločnosti Xiaomi ponúkla zaujímavý rozhovor pre magazín Xataka.com, v ktorom sa venovala aj téme sankcií zo strany americkej vlády voči Huawei. Vo všeobecnosti Abi Go vyjadrila znepokojenie zo vzniknutej situácie pričom uviedla, že celú situáciu vyhodnocujú a pracujú aj oni na pláne „B“, ak by boli zaradení na sankčný zoznam.

„Momentálne vyhodnocujeme situáciu. V súčasnosti však nedošlo ešte k „nákazovému efektu“. V skutočnosti však intenzívne pracujeme „bok po boku“ s americkými spoločnosťami ako sú Qualcomm, v našich čipových sadách alebo so spoločnosťou Google na našich produktoch z ekosystému IoT (Internet vecí).“, ďalej dodáva: „V každom prípade, ak sa v budúcnosti niečo stane, máme plán B. Okrem iného veľa investujeme do niekoľkých výrobcov polovodičov v Číne. Sme však presvedčení, že naša obchodná stratégia by nemala byť podmienená rozhodnutiami politikov. Doteraz sme sa rozhodli integrovať najlepšie komponenty do našich produktov. Ďalej to budeme robiť aj v budúcnosti.“

Ťažko dnes vyvodiť závery, aké plány má spoločnosť Xiaomi v prípade rozšírenia konfliktu medzi americkou vládou a ďalšími spoločnosťami z krajiny vychádzajúceho slnka. Minimálne však v prípade hardwaru vieme povedať, že spoločnosť už dnes spolupracuje s viacerými výrobcami, a to aj takými, ktorí nie sú z USA (pozn. redakcie: napríklad MediaTek). Otázne skôr je, ako by spoločnosť vyriešila otázku softwaru.

Via Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Huawei Plán B Sankcie USA Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close