SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vybaví procesorom Snapdragon 898 aj lacnejšie smartfóny od Redmi, či Poco. Vieme ktoré!

Xiaomi pracuje najmenej na 4 smartfónoch s procesorom Snapdragon 898. Odhaľuje to zdrojový kód Mi.

Aktuálne najvýkonnejším mobilným procesorom na svete, ktorý nájdeme v smartfónoch, je Snapdragon 888+. Technologickí nadšenci však plynúcim časom v čoraz väčšej miere presúvajú svoju pozornosť k procesoru Snapdragon 898 (resp. 895), ktorý hoci ešte nebol oficiálne predstavený, ale aj napriek tomu, ide o čoraz frekventovanejšiu tému naprieč technologickými médiami.

Len niekoľko dní dozadu sa objavil tento procesor v známej platforme GeekBench, na čo poukázal známy leaker informácií, Abhishek Yadav.

Podľa aktuálne dostupných informácií, procesor by mal byť vyrobený 4nm technologickým výrobným procesom. Čo dnes ešte vieme o procesore povedať je, že by mal byť o približne 30% energeticky účinnejším. Okrem iného sa spomína aj to, že bude o 16% rýchlejším v porovnaní so súčasnou vlajkovou generáciou procesorov Snapdragon. Samozrejme, zatiaľ ide len o „mediálne drby“, ktorých dôveryhodnosť si budeme môcť overiť v priebehu 4. kvartálu tohto roka, kedy sa očakáva oficiálne predstavenia procesora pre širokú verejnosť.

Poznáme prvé Xiaomi smartfóny, ktoré dostanú pripravovaný procesor

Pravdaže, na procesor si už dnes robia zálusk všetci väčší výrobcovia smartfónov na čele so Xiaomi. Známa skupina Xiaomiui, ktorá pôsobí najmä na sociálnej sieti Twitter, najnovšie odhalila zoznam smartfónov, ktoré budú poháňané pripravovaným procesorom Snapdragon 898. Skupina sa odvoláva na útržky zdrojového kódu v Mi a na odhalené kódové označenia zariadení. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenia s kódovými označeniami „zeus“, „cupid“, „ingres“, „wukong“, budú poháňané procesorom Snapdragon 8450, čo je procesor Snapdragon 898. O ktoré smartfóny však ide? Hoci kódové označenia zariadení bežnému používateľov mnoho toho neprezradia, tak potom, ako k ním priradíme očakávané komerčné označenia smartfónov, tak by malo ísť o zariadenia Mi 12 Ultra, Mi 12, Redmi K50 Pro a posledný model je z kuchyne spoločnosti Poco. Pravdepodobne pôjde o prezlečený smartfón Redmi K50 Pro, ktorý bude určený pre Indiu a globálny trh.

Bude zaujímavé sledovať, či sa tieto informácie neskôr potvrdia. Rovnako bude zaujímavé sledovať cenovú hladinu smartfónov. Zatiaľ čo v prípade smartfónov Mi 12 môžeme očakávať vyššiu cenu, tak v prípade zariadení Redmi a Poco, by mohlo ísť o najdostupnejšie mobilné telefóny na trhu s pripravovaným procesorom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close