SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vo veľkom uvoľňuje svoju nadstavbu MIUI 12.5: Druhá vlna bezpochyby prišla!

MIUI 12.5 mieri do ďalších smartfónov v našom regióne. Už nie je pochýb o tom, že druhá vlna aktualizácií u nás prišla skôr, ako bolo na pláne.

Na nadstavbu MIUI 12.5 čakáme určite viacerí. Minuloročná „dvanástka“ síce priniesla sľubované zmeny a dizajn používateľského rozhrania získal nový kabát. S ním však prišli i viaceré systémové chyby, za ktoré sčasti nesie zodpovednosť i Android 11, ktorý bol náročný na adaptáciu. Preto sa Xiaomi rozhodlo vydať „opravnú“ verziu s číslom 12.5, ktorá postupne preniká i medzi lacnejšie či staršie smartfóny, čo značí len jedno. Prechádzame do druhej vlny aktualizácií. Najnovšie nás portál Gizmochina.com informuje o aktualizácii hneď niekoľkých smartfónov, z ktorých dva sú i u nás. Ktoré to sú?

MIUI 12.5 v Európe

Ako sme spomínali, u nás v Európe môžu aktualizáciu registrovať dva modely, z ktorých je jeden novinkou tohto roku a druhý zasa z vlajkovej série minulého roku. Prvým z nich nie je nič iné, ako obľúbený Poco F3, ktorý si okamžite získal srdcia mnohých fanúšikov. Ten získava aktualizáciu ako v globálnej (MI), tak i európskej (EU) ROM. Globálnu verziu nájdeme pod číslom V12.5.1.0.RKHMIXM, európsku zasa pod V12.5.1.0.RKHEUXM. Nezabudnime však, že smartfón je dostupný i pod názvami Mi 11X a Redmi K40 a tie získavajú aktualizáciu taktiež.

Druhým smartfónom s aktualizáciou na našom trhu je Mi 10 Lite 5G, ktorý však zatiaľ získava aktualizáciu s globálnou (MI) verziou. Tá nesie názov V12.5.1.0.RJIMIXM, smartfóny s európskou (EU) ROM by však mali získať nadstavbu už v najbližších dňoch. Takýto prístup Xiaomi k aktualizáciám sa nám rozhodne páči a i keď sa u niektorých smartfónov MIUI 12.5 oneskorí, Xiaomi nám to statočne kompenzuje.

Distribúcia i mimo globálny región

Niektoré smartfóny však získali aktualizáciu i mimo náš región. Prvým z nich je len nedávno predstavený Mi 11 Lite 5G, ktorú svoju MIUI 12.5 získava v Taiwane. Druhým je zasa model Redmi Note 9 5G, ktorý u nás poznáme ako Redmi Note 9T. Ide o aktualizáciu v Číne, predpokladáme však, že by čoskoro mohla bežať i na našom európskom ekvivalente smartfónu.

Ako ste na tom vy, registrujete už nový MIUI 12.5, alebo stále čakáte? A na čo sa v nadstavbe najviac tešíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close