XiaomiZaujímavosti

Xiaomi valcuje konkurenciu. Chytré hodinky Huami Amazfit sa posúvajú v rebríčku predajnosti na 3. priečku

Ak máte na svojich rukách chytré hodinky, tak s veľkou pravdepodobnosťou môžu niesť logo čínskej spoločnosti Xiaomi. Totiž chytré hodinky Xiaomi Huami Amazfit Bip sú aktuálne 3. najpredávanejšie smart hodinky na svete. Hovorí to najnovší report Counterpoint Research. V prvej päťke nájdeme ešte zástupcov spoločností Fitbit a Apple.

Zdroj: Counterpoint Research Q2 2018

V globálnom meritu spoločnosť Huami, ktorá je OEM partnerom spoločnosti Xiaomi je 5. najväčším predajcom chytrých hodiniek. Celkovo pokrýva 4% podiel. Na druhej strane hoci spoločnosti sa darí tak má ešte dlhú cestu na pomyselný „olymp“. Apple totiž jednoznačne dominuje trhu s 41% podielom. Skokovo rástla aj spoločnosť Fitbit, ktorá aktuálne pokrýva 21% trhu. Kompletný prehľad najväčších predajcov v porovnaní s 2. kvartálom 2017 a 2018 si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: Counterpoint Research Q2 2018

Mimochodom nie tak dávno sme Vám priniesli recenziu týchto chytrých hodiniek, ktorú môžete nájsť v tomto článku.

Xiaomu Huami Amazfit Bip

Zdroj: Counterpoint Research Q2 2018, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close