ANDROIDSpravodajstvoZariadenia

Xiaomi už zajtra prinesie dva nové smartfóny – Redmi 5 a Redmi 5 Plus s pomerom strán 18:9. Poznáme ich špecifikácie

Čínsky výrobca elektroniky Xiaomi, ktorý je populárny vďaka dostupným a prémiovo vyhotoveným smartfónom prinesie pravdepodobne už zajtra na trh dva nové kúsky, ktoré budú bojovať o zákazníka v segmente strednej triedy.  Reč je konkrétne o smartfóne Xiaomi Redmi 5Xiaomi Redmi 5 Plus.

Xiaomi Redmi 5 zaujme cenou

Xiaomi Redmi 5 ako už asi tušíte bude lacnejšou variantou Redmi 5 Plus. Prinesie 5,7“ IPS displej s HD+ rozlíšením, teda 1440 x 720 bodov v pomere strán 18:9. Srdce smartfónu bude tvoriť procesor Qualcomm Snapdragon 450 s 3GB RAMky a úložným priestorom 16 resp. 32GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB prostredníctvom pamäťovej karty. Telefón bude poháňať akumulátor s 3300mAh. Na zadnej strane nájdeme 12MP a na prednej strane 5MP šošovku.

Xiaomi Redmi 5 Plus je väčší a výkonnejší brat

Xiaomi Redmi 5 Plus je väčším a výkonnejším súrodencom s displejom o veľkosti 5,99“ a rozlíšením 2160 x 1080 bodov s rovnakým pomerom strán. Srdce smartfónu tu tvorí o triedu vyšší procesor Snapdragon Qualcomm 625, ktorému sekunduje 3GB RAM spolu so 16, resp. 32GB úložným priestorom s možnosťou rozšírenia až do veľkosti 128GB. Na zadnej strane smartfónu nájdeme 12MP fotoaparát, ktorému sekunduje na prednej strane 5MP selfie kamera. Cena tohto zariadenia by mala byť okolo 150USD.

Kompletné informácie vrátane presnej ceny a špecifikácií by sme sa mali oficiálne dozvedieť už zajtra.

Zdroj: PhoneArena.com

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close