SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi už 2. januára predstaví nový dostupný projektor Mijia Projector Lite. Poznáme prvé špecifikácie a cenu

Spoločnosť Xiaomi a jej dcérske spoločnosti, medzi ktoré môžeme určite zaradiť aj crowdfundingovú spoločnosť Mijia, patria medzi ázijskú špičku čo sa dostupných zariadení týka. Produkty od týchto spoločností sa pomaly ale isto dostávajú aj do našich končín, kde sa stávajú stále viac a viac populárnymi. Svoju popularitu zožal aj tohtoročný projektor Mijia Projector, ktorý spoločnosť predstavila ešte v máji tohto roku. Projektor s výbornými špecifikáciami sa začal v Číne predávať za zhruba 490 eur, no pre Xiaomi je takáto cenovka stále „privysoká“. Práve preto sa čínsky gigant rozhodol vytvoriť nový produkt s názvom Mijia Projector Lite (označovaný aj ako Mijia Projector Youth Edition), ktorý bude predstavený už 2. januára.

Lepší než televízor

Projektor v domácnosti tak často nevidíte, no ide o stále rastúci trend, ktorý je medzi mladými ľuďmi stále populárnejší. Komfort obrovského širokouhlého obrazu, ktorý Vám nezaberá žiadne miesto. Takýto komfort ale neponúka len už predstavený projektor od Xiaomi, ale aj jeho jednoduchší nástupca. Full HD rozlíšenie a širokouhlý obraz (až 120 palcov) z LED svetelného zdroja, ktorý je nie len úsporný, ale aj príjemnejší pre pozorovanie (keďže je obraz premietaný a nie je nežiari priamo do očí), je úplne postačujúce pre každú bežnú domácnosť. Keďže sa jedná o produkt od Xiaomi, projektor bude vybavený systémom MIUI TV, ktorý poznáme z kvalitných Xiaomi televízorov, vďaka čomu bude projektor slúžiť ako plnohodnotné inteligentné médium pre celú domácnosť.

xiaomi mijia projector lite
Zdroj: Xiaomitoday.com

Cenovka v Číne je naozaj dychberúca

Dostupnosť nového projektoru v našich končinách, ktorého predaj bude spustený 2. januára o 14:30, je zatiaľ otázna. Predaj sa začne prostredníctvom crowdfundingovej kampane, cez ktorú bude dostupný za fantastických 280 eur. Po ukončení kampane by sa mala jeho cena ustáliť na hranici 320 eur. Nám, európskym zákazníkom, tým pádom nezostáva nič iné, len čakať na dostupnosť tohto produktu v čínskych eshopoch.

Zdroj: xiaomitoday.com, úvodný obrázok (Xiaomitoday.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close