SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi uvoľňuje pre viac ako dva roky starý Redmi MIUI 12.5: Na tento update sme čakali dlho!

MIUI 12.5 opäť mieri do ďalšieho smartfónu, ktorý sa u nás teší veľkej popularite. Na pôvodnom pláne sa však nenachádzal.

Po dlhšej odmlke týkajúcej sa aktualizácií systému na nadstavbu MIUI 12.5 sa konečne tešíme, že sa ľady opäť pohli. Len včera sme vás informovali o aktualizácii ďalšieho skvelého smartfónu z nižšej triedy spoločnosti Redmi. Populárny Redmi 9 tak získal aktualizáciu postavenú na spomínanej polovičnej nadstavbe a systéme Android 11. Taktiež sme spomenuli, že spoločnosti Xiaomi ostáva aktualizovať už len dva posledné modely z pôvodného plánu. Tento raz však Xiaomi prináša aktualizáciu do modelu, ktorý sa v pôvodnom pláne ani nenachádzal, informuje portál Xiaomiadictos.com. O ktorý smartfón teda ide?

MIUI 12.5 i pre Redmi Note 7

Presne tak, ďalším skvelým aktualizovaným smartfónom je práve Redmi Note 7, ktorý predstavený vo februári roku 2019. Ide teda už o viac ako dva roky starý smartfón, ktorého popularitu postupne nahrádzal jeho nástupca rovnako predstavený v roku 2019. A i keď Redmi Note 8 zožal všetku slávu, o popularite modelu Redmi Note 7 vôbec nepochybujeme. Svedčí o tom i aktualizácia modelu ešte skôr, ako spoločnosť naplnila svoj pôvodný plán aktualizácií.

Nová verzia systému spolu s nadstavbou MIUI 12.5 tak prichádza do modelov s názvom Redmi Note 7 pod číslom V12.5.1.0.QFGEUXM. Ako môžete vidieť už z kódu aktualizácie, systém je postavený na verzii Androidu 10. Aktualizácia má prekvapivo len 750MB, čo nie je na takúto veľkú zmenu vôbec priveľa. Nakoniec však dodáme, že túto verziu systému už registrujú i používatelia prostredníctvom OTA (Over The Air) i v našich končinách.

Kedy aktualizáciu získajú ostatné modely?

Vzhľadom k plánovanej aktualizačnej politike Xiaomi by mali prednostne získať MIUI 12.5 modely ako Redmi Note 9S a jeho lepšie vybavený ekvivalent Redmi Note 9 Pro. Zdá sa však, že sa s nimi spoločnosť príliš neponáhľa, keď aktualizuje i modely mimo oficiálny zoznam. Očakávame však, že práve tieto dve zariadenia získajú aktualizáciu už vo veľmi blízkej dobe.

Pomaly miznúci zoznam smartfónov viažuci sa na pôvodný aktulizačný plán však znamená, že očakávať svoju aktualizáciu na vytúženú MIUI 12.5 môžu i majitelia ďalších smartfónov. Vyzerá to tak, že to Xiaomi začne brať vo „voľnom štýle“ a zariadenia budú aktualizované už nie podľa plánu, no podľa toho, aká bude stabilita systému pri testovaní.

Máte už svoj smartfón aktualizovaný na MIUI 12.5? Alebo stále na svoju aktualizáciu netrpezlivo čakáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close